Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Adele përdor gjuhën e shenjave për të mbrojtur kordat vokale

Postuar: 16/07/2017 - 22:17

Në një përpjekje për të shpëtuar kordat e saj zanore Adele është e detyruar që të mos flasë, madje edhe kur shkon për tu interesuar në shkollë për ecurinë në mësime të djalit të saj.

Këngëtarja, me një nga zërat më të famshëm në botë, ka reduktuar komunikimin duke përdorur gjuhën e shenjave, raporton The Sun.

Adele ka frikë se nuk do të këndojë dot kurrë më pas anullimit edhe të turneut të saj botëror më 1 korrik pas probleme që kishte me kordat vokale. Një burim zbuloi se ylli i muzikës është në panik. Dëmtimi i kordave, që i ka bërë operacion në vitin 2011, mund të jetë i pakthyeshëm.

Dy javë pasi lajmëroi anullimet e koncerteve, ajo nuk e ka rikuperuar akoma zërin e saj.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 20

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/04/2018 - 13:14

Madonna ka humbur betejën ligjore për të ndaluar daljen në ankand të një letre dashurie, që ish i dashuri i saj, Tupac Shakur i kishte shkruar dikur.

Përveç letrës janë edhe disa sende të tjera personale, ndër to kaseta dhe një krehër, ku gjenden qime flokësh të këngëtares së njohur.

Postuar: 26/04/2018 - 12:32

 Princesha e Kembrixhid dhe Princi Williams kanë dalë nga qendra spitalore ku erdhi në jetë djali i familjes mbretërore. 
 

Postuar: 26/04/2018 - 12:22

Irgen Çela është është një nga aktorët më të dashur të humorit.

Postuar: 26/04/2018 - 11:41

Shpesh na ka mahnitur me bukurinë e saj. Këtë gjë, bukuroshja shqiptare Rashele ka bërë përmes publikimit të fotografive në Instagram. 

Postuar: 26/04/2018 - 11:24

Paris Jackson njihet për karakterin e saj të shkujdesur, por sjelljet e saj po i tejkalojnë limitet.

Postuar: 26/04/2018 - 11:14

Fotografia e një gruaje spanjolle po bëhet virale në rrjetet sociale dhe kjo për një arsye të çuditshme.

Postuar: 26/04/2018 - 10:48

Moderatoja Einxhel Shkrira, ka qenë e ftuar në emisionin Top Show, ku temë ka qenë: Sa herë duhet të biem në dashuri.