Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Ajka, o lul’e bukur e gjakut tim", Bes Kallaku zbulon portretin e vajzës për herë të parë pas 1 viti (FOTOT)

Postuar: 12/07/2019 - 13:58

 Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaji u bënë prindër fiks një vit më parë. Ata vendosën ta quanin vogëlushen e tyre Ajka, por kanë qenë gjithmonë shumë hermetikë përsa i përket publikimit të pamjes së saj të plotë. Sot, në 1 vjetorin e saj, Besi ka vendosur të zbulojë pamjen e vogëlushes me një portret familjar që duket të jetë shkrepur disa orë pas lindjes së Ajkës. Sigurisht krahas fotos, nuk mund të mungonte dhe një dedikim i ndjerë nga ana e aktorit, i cili i ka shkruar vajzës së tij fjalët më të bukura.

“O Ajka e jetës, urime ditëlindjen tënde të parë. Unë nuk do të të shkruaj shumë gjatë, sepse mami yt ka 3 ditë që po shkruan urimin për ty dhe ende nuk e ka mbaruar. Ç’ti bëjmë qaramanes? Egziston një forcë aq e madhe tërheqëse në botë që quhet ‘DASHURI’. U rritsh me dashuri dhe dhënç vetëm dashuri. Lutu gjithmonë që të kesh sy që shohin më të mirën tek të tjerët. Të kesh zemër që fal të keqen, mendje që harron të keqen dhe një shpirt që nuk e humbet kurrë besimin e zotit. Ne po të mësojmë si të ecesh vetë, si bën qeni dhe macja, si të thuash ‘Besi’ dhe ‘Xhensila’ (Këtë mezi e shqiptojnë dhe të rriturit në fakt), po sa po mësojmë ne nga ty dhe sa po rritemi ne prej teje. Ta dish që të dua aq shumë sa kam mësuar çdo këngë fëmijësh përmendësh, nga ‘Johny Johny Yes Papa’ tek ‘Baby shark’. Ajka, o lul’e bukur e gjakut tim”, ka shkruar aktori. 

Komentet kanë qenë të shumta, qoftë nga fansat e çiftit apo nga kolegët e tyre, të gjithë duke shprehur dashamirësinë e tyre. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

O Ajka e jetes, urime ditelindjen tende te pare. Une nuk do te te shkruaj shum gjate sepse mami yt ka 3 dit qe po shkruan urimin per ty edhe akoma nuk e ka mbaruar --. Cti bejm qaramanes? -- Egziston nje force aq e madhe terheqjeje ne bote qe quhet ‘DASHURI’. U rritsh me dashuri edhe dhenç vetem dashuri. Lutu gjithmone qe te kesh sy qe shohin me te miren tek te tjeret. Te kesh zemer qe fal me te keqen, nje mendje qe e harron te keqen. Dhe nje shpirt qe nuk e humbet kurre besimin e Zotit. Ne po te mesojme si te ecesh vete, si ben qeni apo macja, te thuash “Besi” edhe “Xhensila” (kete mezi e shqiptojne edhe te rriturit ne fakt --). Por sa po mesojme edhe ne nga ty, dhe sa po rritemi edhe ne prej teje. Ta dish qe te dua aq shum sa kam mesuar cdo kenge femijesh permendesh nga “Johny Johny Yes Papa” e deri tek “Baby Shark” -- Ajka, o lul’e bukur e gjakut tim.

A post shared by bes kallaku (@bes_kallaku) on

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2019 - 08:21

oderatori, producenti dhe aktori i njohur dhe shumë i dashur për publikun, Ermal Mamaqi do të jetë i ftuari i radhës i emisionit të Borës, Romeos dhe Donaldit me titull "Treshat".

Postuar: 17/07/2019 - 22:56

Trashëgimtarja e Top Medias dhe fashionistja e njohur shqiptare, Lori Hoxha është shumë aktive

Postuar: 17/07/2019 - 22:42

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Dua Lipa ka treguar edhe një herë krenarinë që ndjen k

Postuar: 17/07/2019 - 22:28

Ditën e djeshme u bë e ditur se Autoriteti i Media Audiovizive (AMA), i ka bërë vërejtje Radio Te

Postuar: 17/07/2019 - 22:15

Ervin Kurti do të jetë i ftuari special i kësaj të enteje një emisionin “3shat”, ku d

Postuar: 17/07/2019 - 20:42

Aktori i “Portokallisë” Rezart Veleshnja ka publikuar një foto në rrjetet sociale,

Postuar: 17/07/2019 - 19:18

Edhe pse nuk e kanë pranuar publikisht Eduart Grishaj dhe Arbana Osmani nuk i kursejnë fotot ku d