Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime të bujshme në Shqipëri: Ju tregoj se çfarë do të ndodhë pas 10 ditësh në Tiranë

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime të bujshme në
x

Gossip

Aktorët shqiptarë pjesë e serialit “Gangs of London”

Aktorët shqiptarë pjesë e serialit “Gangs of London”

Orli dhe Eri Shuka, çifti i aktorëve shqiptarë në Angli, pjesë e serialit “Gangs of London”. Në një intervistë, për emisonin ‘për një ditë të mbarë’ artistët tregojnë për përvojën në këtë serial dhe angazhimet e tjera profesionale.

Orli ka mbaruar studimet në Akademinë e Arteve në Tiranë dhe në vitin 1999 zhvendoset në Londër. Karrierën e tij të aktrimit e fillon në vitin 2004. Me një karrierë të suksesshme në kinematografinë britanike, ai ka luajtur me aktorë me famë botërore në filmat “War Machine” dhe “Hyena”.

Eri njihet në vendlindje për rolin në filmin “Darka” të Suela Bakos. Ishte roli i saj në filmin “Hyena”, i cili i bëri bashkë në aktrim dy aktorët shqiptarë.

Më të lexuarat