Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Aktori: E kam siklet të imitoj Lulin, është shumë i luhatur

Postuar: 10/09/2018 - 13:25

Aktori i humorit Marin Orhanasi ka imituar një numër të madh personazhesh publikë. Kjo është diçka që tashmë e bën natyrshëm, por i pyetur nga moderatorja Erjona Rusi se pse është shprehur se e ka me siklet të imitojë kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha, aktori është shprehur :

"Nuk merrem kurrë me jetën personale, jo vetëm të politikanëve por të askujt prej personazheve, por në jetën e tij politike më duket shumë i luhatur, nuk e di pse. Sa i vendosur duket një moment, pastaj duket i luhatur. e kam pak siklet sepse ai përflitet që nuk duhej të ishte në atë vend (në krye të PD-së). As me këtë nuk merrem dot, por përsa kohë është më duket i çuditshëm. Një herë mbaj mend që benim prova  për Fiks Fare dhe sigurisht që ne na lindin gjërat aty për aty dhe Luli në atë kohë thoshte: Po e morëm ne pushtetin do ta subvencionojmë bujqësinë me 150 milionë euro, 15 km më tutje u tha disa të tjerëve me 120 milionë euro. Thashë-imagjinoni për 15 km humbën 30 milionë euro. imagjinoni sa mirë do e subvencionin bujqësinë ata. (qesh) Në këtë kontekst, në logjikën e spektaklit ekziston ideja që nëse del Luli nuk është pa gjë ai tjetri." - u shpreh  Orhanasi.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/02/2019 - 14:40

Mungesa e unazës së fejesës në koncertin e Pavarësisë së Kosovës bëri që të gjithë të gjithë të vinin në dyshim marrëdhënien e këngëtares Elvana Gjata me të fejuarin Ervin Mata, pas vrasjes në ish-Bllok ku ky i fundit

Postuar: 20/02/2019 - 14:34

Ditën e djeshme në të gjitha mediat u përhap me shpejtësi lajmi se Meghan Markle po organizonte n

Postuar: 20/02/2019 - 12:36

Katër muaj pas ngjarjes tragjike në ish-Bllok, ku u përfshi i fejuari i saj Ervin Mata, Elvana Gj

Postuar: 20/02/2019 - 11:31

Këngëtarja e njohur nga Kosova, Erza Muqolli, e cila ka arritur suksese të mëdha jashtë kufijve,

Postuar: 20/02/2019 - 10:51

Duket se ky vit ka nisur me skandale të mëdha në botën e showbizit ndërkombëtare dhe për emrat e

Postuar: 20/02/2019 - 08:22

Alban Dudushi dhe Bieta Sulo janë ndër çiftet e njohur më të komentuar.

Postuar: 19/02/2019 - 21:17

Nëna e yllit të muzikës Miley Cyrus po bën xhiron e botës pas fotografisë së shkrepur një ditë më