BREAKING NEWS

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e dëborës, policia apel shoferëve

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së shpërthen në ironi: Rama përngjan shumë me Lady Gaga! Është një njeri i cirkut, bën gafa sepse…

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i PD-së: Kryeministri është i papërgjegjshëm për të mbajtur postin

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i
x
BREAKING NEWS

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji vetëm opozitës që janë të përçarë, por edhe...

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj kryeministrit: Rama i sheh institucionet si copa letre

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj
x
BREAKING NEWS

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e zezë", Milaim Zeka del me deklaratën befasuese: Faik Ymeri shantazhoi biznesmenët në emër të McGonigal

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek do të shiten nafta dhe benzina

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek
x

Gossip

Aktori i famshëm bën deklaratën e fortë: Më kanë ngacmuar seksualisht në fillimet e karrierës

Aktori i famshëm bën deklaratën e fortë: Më kanë

Aktori i famshëm i Hollivudit, George Clooney, bëri një rrëfim tronditës së fundi, i cili dëshmon qartë se viktima të abuzimit dhe ngacmimeve seksuale në Hollivud nuk kanë qenë vetëm gratë dhe se fenomeni mund të jetë shumë më i përhapur nga sa mendohet. Në një intervistë Clooney rrëfeu momentet e tij të sikletshme në fillim të karrierës, duke zbuluar se ka qenë viktimë e ngacmimeve seksuale.

“Sinqerisht e ndjeva veten një objekt. Më kujtohet gjatë skenave të “Roseanne” që u transmetua nga viti 1988 deri në 1998, nëse do të ulesha për të marrë diçka ata do të më gjuanin në të pasme”, tregoi ai.

Një avancim i madh në karrierë për të erdhi me  “Good Night, and Good Luck”, ku debutoi si regjisor duke cimentuar kështu besueshmërinë artistike dhe profesionale.Filmi i vitit 2005 fitoi cmimin Osella për skenarin më të mirë dhe kupën Volpi për interpretimin më të mirë mashkullor në Festivalin e Filmit në Venecia. Po ashtu, u nominua për gjashtë çmime Oscar. Pas 60 vitesh megjithatë, Clooney tashmë krejtësisht i përkushtuar familjes së tij- bashkëshortes Amal dhe dy fëmijëve- ka vendosur t’i kushtojë më shumë kohë jetës private.