BREAKING NEWS

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e menjëhershëm, ja çfarë përcakton VKM-ja

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti tragjik iu merr jetën dy të rinjve. Policia zbardh detajet e rënda

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti
x
BREAKING NEWS

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat Bashës për të spastruar partinë nga mbetja e fundit e komunizmit në Parlamentin e ri

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend, në 30 vite ka pasur vetëm përplasje me Uashingtonin

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend,
x

Gossip

Aktori i famshëm i ‘Ertugrul’ bie pre e mashtrimit

Aktori i famshëm i ‘Ertugrul’ bie pre e mashtrimit

Aktori i njohur turk Engin Altan Düzyatan, i cili për publikun shqiptar njihet si ‘Ertugrul’, ka rënë pre e mashtrimit. TikTokeri pakistanez Kashif Zameer u arrestua për mashtrim ndaj ‘Ertugrulit’.

Policia arrestoi të enjten një Tiktoker, i cili dyshohet se kreu një mashtrim kundër aktorit turk Engin Altan Düzyatan, i njohur më shumë për rolin e tij si Ertugrul.

Sipas Zëvendës Mbikëqyrësit të Policisë së Agjencisë së Hetimit të Krimit (DSP CIA) Mian Shafqat, Düzyatan i kishte dërguar një email Inspektorit të Përgjithshëm (IG) Punjab, duke i kërkuar atij të hapte proces gjyqësor kundër Chaudhry për mashtrim, duke i dërguar atij çeqe të rremë dhe përdorimin e fotove të tij pa pëlqimin e tij”, tha CIA DSP.

I pandehuri kishte dërguar çeqe false në Turqi me vlerë 90 milion Rs, tha DSP, duke shtuar se një total prej gjashtë çështjesh të lidhura me mashtrimet u ngritën kundër Kashifit në stacionet policore Sialkot dhe Lahore. Për të cilat ai gjithashtu ishte arrestuar”, tha DSP.

Gazetari i Geo Neës, Zahid Shairëani tha që Kashif arriti një marrëveshje prej 1 milion dollarësh me ‘Ertugrulin’, por dorëzoi vetëm një çek prej 5.000 dollarësh.

Më të lexuarat