Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Aktori i famshëm kapet me armë në aeroport

Postuar: 12/09/2018 - 14:22

Ish-aktori i “Disney Channel”, David Henrie, ka kërkuar falje pasi u arrestua në aeroportin e Los Anxhelos për posedim të një arme.Në një deklaratë në rrjetet sociale, 29-vjeçari tha se armën e kishte marrë “pa ndonjë qëllim“.Ai tha se ndihej “i turpëruar dhe i sikletosur” dhe falënderoi policinë e Los Angeles dhe stafin e sigurisë së aeroportit, shkruan “BBC”.Henrie u bë i famshëm në serialin televiziv “Wizards of Waverly Place” sëbashku me këngëtaren Selena Gomez.Fituesi i çmimit “Emmy” ka realizuar më shumë se 100 episode në “Disney”, nga viti 2007 në vitin 2012.Aktori është i njohur edhe për një numër filmash dhe rolesh episodike në filma si “How I Met Your Mother” dhe “Arrested Development”.

Arma e tij, e raportuar si pistoletë 9 mm, ishte e mbushur kur u gjet në valixhen e tij në terminalin 2 të aeroportit, rreth orës 09.05, ditën e hënë.Ndonëse ajo ishte armë me leje, Henrie nuk mund ta kalonte atë fshehurazi në aeroport, tha një zëdhënës i policisë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/11/2018 - 22:29

Enca është padyshim një nga këngëtaret më të komentuara të shoëbizit shqiptar pasi di si të tërheq vëmendjen me postimet e saj.

Postuar: 20/11/2018 - 22:14

Velina e ‘Xing’ me Ermal Mamaqin gjithmonë është treguar mjaft e hapur në komunikimin

Postuar: 20/11/2018 - 21:46

Në vitin 2011, Mc Kresha u ngjit në skenën e “Këngës Magjike” duke performuar këngën

Postuar: 20/11/2018 - 21:41

Modelja shqiptare, Oriola Marashi sa herë që publikon imazhe në rrjetet sociale sigurohet të rrëm

Postuar: 20/11/2018 - 20:00

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa ishte në mesin e artistëve shqiptarë që u mblodhën dje në Va

Postuar: 20/11/2018 - 19:45

Këngëtarja e njohur Elvana Gjata prej më shumë se një muaji është larguar nga Shqipëria, ndërsa ë

Postuar: 20/11/2018 - 19:35

Klea Huta e adhuron këngëtaren Dua Lipa dhe ky nuk është një sekret.