Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Aktori i madh Robert Ndrenika feston sot ditëlindjen

Postuar: 10/01/2018 - 22:52

“Artisti i Popullit” dhe mjeshtri i kinematografisë shqiptare, Robert Ndrenika feston sot 76-vjetorin e lindjes.

Ndrenika është vlerësuar me titullin e lartë “Nderi i Kombit” dhe është shembulli i gjallë i “përjetësisë” për kolegët dhe studentët e arteve.

Gjigandi i skenës është një artist që i luan të gjithë zhanret, si komedinë, dramën, por edhe filmin dhe ekranin.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 32

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/06/2018 - 20:30

Deputeti i Partisë Socialiste, Paulin Stërkaj prej dy ditësh nuk është në gjendje të mirë shëndetësore. Bëhet e ditur se deputeti socialist ka pësuar një ishemi cerebrale.

Postuar: 20/06/2018 - 20:18

Ronela Hajati është një personazhet më të drejtëpërdrejtë më karizmatikë shqiptarë dhe nuk k

Postuar: 20/06/2018 - 20:11

Themeluesi i Apple, Steve Jobs, i lindur në vitin 1995 është adoptuar nga Pali dhe Klara Jobs, nj

Postuar: 20/06/2018 - 19:39

Në fillim të këtij viti me anë të një seti shumë të ëmbël fotografik gjatë kohës që ishte shtatzë

Postuar: 20/06/2018 - 18:54

Alba Hoxha është kthyer në ndër femrat më të komentuara që pasi u prezantua si vajza e parashikim

Postuar: 20/06/2018 - 18:26

Ndërkohë në daljet e saj publike pas lindjes, Amarda ka vërtetuar se është mjaft në formë.

Postuar: 20/06/2018 - 18:13

Ilda Bejleri është shfaqur me një veshje shumë provokuese në emisionin e saj në Super Sport për B