BREAKING NEWS

Tha se ai nuk ka qenë asnjëherë pjesë e Komitetit të Politikave, Murrizi ia numëron ‘një për një’ Bashës: Nuk isha as pjesë e GOPIT. Spurdhjak, s’ke b*** për…

Tha se ai nuk ka qenë asnjëherë pjesë e Komitetit të
x

Gossip

Aktori Rezart Veleshnja flet për herë të parë për nënën e tij që ka vuajtur nga kanceri i gjirit, zbulon doktorin që e shëroi

Aktori Rezart Veleshnja flet për herë të parë për

 Aktori i humorit, Rezart Veleshnja është një prej personazheve më të dashur për publikun shqiptar. Veleshnjën jemi mësuar shpesh herë ta shohim në rolin e aktorit, gjithmonë na bën të qeshim si dhe në dsia raste ka kritukuar rëndë qeverinë aktuale për gjendjene në të cilën ndodhet Shqipëria.

Ndërkohë ditën e sotme aktori ka bërë publike një histori familjare që nuk e kishte treguar më parë.
 
Bëhet fjalë për nënën e tij, teksa siç e shpjegon edhe vetë aktori e ëma e tij ka vuajtur nga kanceri i gjirit.
 
 “Sot mendova ta ndaj me ju edhe pse mund te duket pak e cuditetshme por gezimi qe kam ma lejon kete! Pas nje lufte me kancerin e gjirit qe nena ime kaloi arrita te kuptoj se jakat e bardha shqiptare jane me te aftet ne bote jam krenar per kirurget Shqiptar. Ky eshte Helidon Nina, nje nga kirurget me te mire i cili shpetoi edhe jeten e nenes sime! Te jam mirenjohes! Zoti te bekofte ty edhe familjen tende! (flm QSUT)”

Më të lexuarat