BREAKING NEWS

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e Këshillit Kombëtar, zbardhet dokumenti, ja si do të organizohen primaret në PD

Mbledhja e Këshillit Kombëtar, zbardhet dokumenti, ja si do të
x
BREAKING NEWS

Çaj kamomili dhe livandë, kura e gjumit të patrazuar

Çaj kamomili dhe livandë, kura e gjumit të patrazuar
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i doktorit të Traumës/ “Ti më ndihmove, por unë të vras me gurë”, Lorenc Vangjeli: Nën maskat e policëve, portreti i çdo shqiptari mosmirënjohës

Arrestimi i doktorit të Traumës/ “Ti më ndihmove, por
x
BREAKING NEWS

Fondet nga Rusia/ Mbyllet mbledhja e kryesisë së PD, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Fondet nga Rusia/ Mbyllet mbledhja e kryesisë së PD, ja
x
BREAKING NEWS

“Nëse nuk merren masa, të presim vetëm viktima”, Artan Hoxha ngre shqetësimin e madh për Shkodrën: Nuk është vetëm krimi!

“Nëse nuk merren masa, të presim vetëm viktima”,
x
BREAKING NEWS

Hetimet për kompleksin “Partizani”, ish-drejtuesi i Komandos FA përfundon në SPAK

Hetimet për kompleksin “Partizani”, ish-drejtuesi i Komandos FA
x
BREAKING NEWS

Skema e njëjtë e Ilir Metajt, si po kërkon të shpëtojë nga dosja e spiunit, njësoj siç ia hodhi paq me videon me zë dhe figurë të Dritan Priftit, ja prapaskenat

Skema e njëjtë e Ilir Metajt, si po kërkon të
x

Gossip

Aktori shumë i njohur bën rrëfimin e trishtë të jetës, tregon për herë të parë mbi sëmundjen e rrallë: Nuk shihja, dëgjoja dhe as ecja

Aktori  shumë i njohur bën rrëfimin e trishtë të

Aktori shumë i njohur, Ashton Kutcher ka folur për herë të parë mbi betejën e tij private me një sëmundje të rrallë shëndetësore.

‘Access Hollywood’ ndau një përmbledhje të episodit të ardhshëm të aktorit në ‘Running Wild with Bear Grylls’, gjatë së cilës ai foli mbi sëmundjen autoimune publikisht për herë të parë. “Ashtu si dy vjet më parë, unë pata këtë formë të çuditshme, super të rrallë të vaskulitit, që sikur më hoqi shikimin, dëgjimin, gjithë ekuilibrin tim,” i tha ai prezantuesit Bear Grylls për gjendjen, e cila përfshin inflamacion i enëve të gjakut.

Vaskuliti është një sëmundje e rrallë autoimune që mund të shkaktojë inflamacion të enëve të gjakut duke rezultuar në kufizimin e rrjedhës së gjakut. Ekzistojnë shumë forma të vaskulitit, por shumica e tyre atakojnë së paku një organ.

“Më u desh një vit për tu shëruar. Ne nuk i vlerësojmë gjërat derisa nuk i kemi më. Unë nuk e di nëse do të jem në gjendje të shoh përsëri, nuk e di nëse do të jem në gjendje të dëgjoj përsëri, nuk e di nëse do të jem ndonjëherë në gjendje të eci përsëri?”

Në klipin paraprak, 44-vjeçari – i cili ka dy fëmijë me gruan Mila Kunis – vuri në dukje se ai është “me fat që është gjallë” pas betejës shëndetësore teksa tregon se si ka ndikuar në këndvështrimin e tij për jetën.

“Në momentin kur filloni t’i shihni pengesat tuaja si gjëra që janë krijuar për ju, për t’ju dhënë atë që ju nevojitet, atëherë jeta fillon të bëhet argëtuese, apo jo?” tha ai. “Ju filloni të bëni sërf mbi problemet tuaja në vend që të jetoni nën to.”