Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Akuzat e rënda ndaj Vera Grabockës se e ka shitur fituesin e Festivalit të RTSH, Eli Fara del me deklaratën e fortë: Nuk është rasti i parë! (VIDEO)

Postuar: 17/11/2019 - 13:04

Këngëtarja Eli fara do të konkurroj këtë vit tek Festivali i Këngës në RTSH, por nuk do të jetë e vetme. Ajo do të shoqërohet nga reperi Stresi, dhe e ftuar në spektaklin “Klanfornia”, Eli Fara zbuloi më shumë detaje nga kjo pjesëmarrje.

Para se të performonte disa nga këngët e saj, Eli është pyetur nga moderatorja e emisionit Marina Vjollca lidhur me zërat që ka pasur se fituesi i festivalit ishte i përcaktuar.

PJESË NGA EMISIONI:

PYETJA: Festivali i fundvitit përflitet se fituesi është i përcaktuar, çfarë mendimi ke për këtë gjë?

Eli Fara: Nuk është rasti i parë që ka zëra kur marrin pjesë këngëtarë me emër apo komerciale që çmimin e parë duhet ta fitojë ky apo ai. Mirë është që në çdo prodhim të flitet pas jo para. Unë jam shumë e lumtur që marr pjesë në këtë festival dhe shumë e lumtur që regjisore është Vera Grabocka. Për mua është një grua shumë e fuqishme e televizionit dhe pushteti i vetëm i saj është vetëm puna e saj.

Kompozitorja Diana Ziu dhe aktori Vangjel Toçe akuzojnë regjisoren Vera Grabocka dhe muzikantin Zhani Çiko për afera korruptive në lidhje me pranimin e këngëve për Festivalin e Këngës në RTSh. Sipas tyre fituesi është i paracaktuar dhe është këngëtarja Elvana Gjata.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 06/12/2019 - 22:49

E ftuar pasditen e sotme në "Aperitiv Fest" Alketa Vejsiu, një nga drejtueset  e Festivalit të Këngës në RTSH foli për gjithë momentet e zhurmës televizive, kritikave dhe pakënaqësive.

Postuar: 06/12/2019 - 22:41

Në fillim të kësaj jave, Bebe Rexha vizitoi Shqipërinë për të përmbushur misionin që premtoi publ

Postuar: 06/12/2019 - 21:42

Artistja e njohur ndërkombëtare, Bebe Rexha vizitoi këtë të hënë Shqipërinë në kuadër të dhurimit

Postuar: 06/12/2019 - 21:03

Kuzhinieri i famshëm shqiptar Renato Mekolli nuk do të jetë më pjesë e “Hells’s Kitch

Postuar: 06/12/2019 - 19:46

Prej 2 sezonesh tashmë, këngëtarja e njohur nga Kosova, Filloreta Raçi ose e njohur ndryshe me em

Postuar: 06/12/2019 - 19:30

Këngëtarja e njohur me famë botërore me origjinë dibrane Bebe Rexha vizitoi Shqipërinë këtë javë

Postuar: 06/12/2019 - 19:27

Aktori paguan jo pak, por plot 25 mijë dollarë në muaj për të ushqyer dhe plotësuar çdo nevojë të