BREAKING NEWS

Tha se ai nuk ka qenë asnjëherë pjesë e Komitetit të Politikave, Murrizi ia numëron ‘një për një’ Bashës: Nuk isha as pjesë e GOPIT. Spurdhjak, s’ke b*** për…

Tha se ai nuk ka qenë asnjëherë pjesë e Komitetit të
x

Gossip

Alban Skënderaj merr titullin e lartë, emërohet Ambasador

Alban Skënderaj merr titullin e lartë, emërohet Ambasador

Alban Skënderaj është një ndër këngëtarët më të dashur shqiptar, i cili na suprizon gjithmonë me këngët e tij, që padyshim kthehen menjëherë në hite. Mirëpo sukseset e Albanit nuk kanë të ndalur.

Së fundmi Albani është nderuar si 'I pari Ambasador i Gjuhës Italiane në Shqipëri'.

Lajmin e ka dhënë vetë Albani me postimin e fundit në rrjete sociale ku falenderon ambasadorin Alberto Cutillo dhe Ambasadës Italiane për këtë çmim.

"Faleminderit ambasadorit Alberto Cutillo dhe Ambasades Italiane në Shqipëri e cila me nderoi si të parin Ambasador të gjuhës italiane ne Shqipëri. Një shembull miqësie, integrimi dhe respekti reciprok i dy popujve tanë", shkruan Albani.

Kujtojmë që muajin e kaluar Albani mbajti koncertin madhështor "Nën yjet e Tiranës".

Më të lexuarat