Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Albi Nako tregon tragjedinë që i mori 8 persona të familjes

Postuar: 04/12/2017 - 22:43

Një mbrëmje e mbushur plot emocione,e  cila ka hapur plagët e vjetra të shumë shqiptarëve.

Në “Dance with me”, performanca e Rudinës dhe Iliardit ju dedikua tragjedisë famëkeqe të Otrantos.  E ndërsa kërcenin në sfond dëgjohej kënga drithëruese “Jon”, rreshtat e të cilës i dedikohen njërëzve që humbën jetën në këtë tragjedi.

Koreografi i njohur Albi Nako rrëfeu se kjo  performancë i dedikohet 8 persobnave të familjes së tij që humbën jetën në këtë tragjedi.

“Mbaj mend që në atë periudhë, kam qënë në shkollë dhe morëm vesh për eksodin. Me një shok, i hipën trenin dhe shkuam në Durrës. Kapërcyem shumë barrikada derisa arritëm të hipnim në anije. Atje dëgjojmë të shtëna armësh, pamë gra dhe fëmijë që hidheshin në det. Terror psikologjik.Anija Partizani nuk u nis dhe ne u kthyem nga deti me not në mes të dimrit. Në breg kisha babain që ishte tmerruar se i kishin thënë se t'u nis djali.

Referuar kësaj performance, unë jam bazuar tragjedisë së Otrantos, në të cilën unë vet humba 8 persona nga fisi.”- tha Albi duke shokuar gjithë publikun.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 27

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/08/2018 - 18:46

Komentet e fansave në rrjetet sociale duket se kanë lodhur kryeministrin në kohën kur ai ndodhet me pushime.

Postuar: 15/08/2018 - 18:39

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora ndodhet me pushime ne Maltë dhe ditët e fundit ka

Postuar: 15/08/2018 - 18:26

Javët e fundit Eno Popi ka qenë ndër emrat më të diskutuar për ndryshimet në televizionin ‘

Postuar: 15/08/2018 - 17:52

Ermal Mamaqi dhe Julian Deda ruajnë një miqësi shumë të fortë që nga njohja e tyre në fillimet e

Postuar: 15/08/2018 - 17:49

 Sot u përfol në media se Olsi Bylyku, i njohur si ‘Kimikati’ do të largohet nga

Postuar: 15/08/2018 - 16:59

Këngëtarja spanjolle Marta Sanchez gjatë performancës së saj ka pësuar një incident me veshjen e

Postuar: 15/08/2018 - 16:42

Në pamje të parë dukej sikur ishte thjesht një photoshoting ndërsa më pas ishte vetë ylli latin M