Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Anila Mimani tregon arsyen e fortë pse nuk do të merrte asnjëherë pjesë në festival

Postuar: 20/11/2019 - 23:39

Anila Mimani ka qenë e ftuar këtë të mërkurë në ‘Soirée’ me Jonida Shehun në ‘Top Channel’ për të kujtuar muzikën e viteve 2000 dhe për të performuar disa nga këngët e saj më të njohura.

Gjatë intervistës në studio, Anila është pyetur nga Jonida Shehu nëse e ka menduar ndonjëherë që të marrë pjesë në festival dhe përgjigja e saj ka qenë e menjëhershme.

“Jo asnjëherë, sepse për mua është humbje kohe, sepse do shkosh të bësh prova njëherë, jo po është edhe ajo pjesa e ‘look-ut’, grimi, veshja. Të merr shumë kohë festivali dhe në fund nuk shpërblehesh. Nuk merr atë që ti mendon të marrësh”, u shpreh Mimani. Më vonë ka ndërhyrë edhe këngëtari i njohur Artan Kola, i cili e ka mbështetur mendimin e këngëtares Anila Mimani. “Nëse flasim për festivale, asnjë në festival nuk fiton ai që shkon për të. Asnjë nuk fiton nga këngëtarët, por vetëm humbasin dhe humbasin nga 3-5 mijë euro e fitojnë vetëm organizatorët”, është shprehur ai.

Mbrëmjen e sotme ‘Soiree’ bëri bashkë emrat më të dashur të muzikës shqiptare në vitet 2000, duke i kthyer të gjithë pas në kohë me hitet e dikurshme që dëgjohen ende sot e kësaj dite.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 22:53

Këngëtari i njohur, Sergio ishte i ftuar në një emision gjatë intervistës rrëfeu prapaskenat e klipit të tij të fundit “Alone”.Në klip shfaqen vajza bukuroshe që sigurisht bien shumë në sy dhe Sergio trego

Postuar: 05/12/2019 - 20:23

Ori Nebijaj dhe Isli Islami kanë vite që shfaqen çdo mëngjes në shoqërinë e njëri-tjetrit për të

Postuar: 05/12/2019 - 18:43

Sipas mediave zvicerane, sulmuesi i Liverpullit dhe i Zvicrës, Xherdan Shaqiri i ka mbjellë flo

Postuar: 05/12/2019 - 17:50

Pas arrestimit të Hermes Nikajt, i njohur si 'Zogu i Tiranës', emisioni i tij, në bashkëp

Postuar: 05/12/2019 - 16:40

Ditën e sotme u njoftua papritur se në emisionin “Hell’s Kitchen” do të ketë nd

Postuar: 05/12/2019 - 14:46

Këngëtari i njohur, Justin Timberlake i ka kërkuar falje bashkëshortes së tij, aktores Jessica Bi

Postuar: 05/12/2019 - 14:13

Ajo është një prej vajzat më të hijshme në ekranin shqiptar, por duket se bukurinë e ka të lindur