BREAKING NEWS

Deputetët e PS i përgjigjen Metës dhe kërkojnë hetim nga SPAK për presidentin, i kujtojnë bllokun 700 mijë euro dhe reformën në drejtësi

Deputetët e PS i përgjigjen Metës dhe kërkojnë hetim
x

Gossip

Arjani shpërthen ndaj Sindit: Je kunadhe, tinëzare! Desh na rrahe edhe Mevlanin

Arjani shpërthen ndaj Sindit: Je kunadhe, tinëzare! Desh na rrahe edhe

Pas përplasjes me Julin, në puntatën e shkuar, Sindi ka kërkuar falje për largimin nga studio, por gjithashtu i ka kërkuar dhe disa shpjegime Julit. Ky i fundit është shprehur se komenti ‘Vaj i Borshit’ishte në një formë batute ndërkohë që situata agravoi për keq.

Më tej analisti Arjan Konomi ka thënë se në një emision dashurie nuk mund të quhet seksizëm se ndryshe nuk do krijohej dot një marrëdhënie.

"Më la një shije shumë të keqe nga Sindit. Për të manipuluar të gjithë situatën. Je tinëzare dhe si kunadhe. E tregove. U kape me Julin për një fjalë. Se atë fjalë e kam thënë unë. Ta kam thënë para disa javësh dhe qeshëm të gjithë. Dhe po i kërkon llogari Julit duke mos pasur kurajon të kërkosh falje për të gjitha cfarë ke bërë. Dhe duke manipuluar situatën. I kërkon llogari Julit për një fjalë që ta kam thënë unë. Perversiteti është një diçka ndryshe nga ajo e zakonshme. E akuzove për seksizëm. Sepse bilbilose edhe të dielën që kaloi dhe të thash që je e paformuar. Nuk ndërhyra. Se do dukej sikur e kemi personale. Ai seksizmi që të fryu. Merre me sportivitet. Ajo të bëre të silleshe në këtë mënyrë se desh na rrahe edhe Mevlanin. Nuk i ka hije një artisteje dhe një violinisteje. Seksizëm, në jemi në një emision dashurie. Ti je viktimë e asaj fryrje dhe mbushje mendje që të bënë. Dhe e besove. Seksizëm është kur ti ngacmon seksualisht apo diskriminon një marrëdhënie. Në një emision të tillë s’ka seksizëm", tha Arjan Konomi.

Më të lexuarat