BREAKING NEWS

Dosja e Adriatik Llallës, batërdi me pasurinë para largimit si Kryeprokuror dhe shtim dyshimesh për kërkesë azili në Gjermani

Dosja e Adriatik Llallës, batërdi me pasurinë para largimit si
x

Gossip

Arsyeja e pabesueshme pse Mariah Carey nuk vendos buzëkuq të kuq për Krishtlindje, sekretin ia nxjerr artisti i saj i make-up personal

Arsyeja e pabesueshme pse Mariah Carey nuk vendos buzëkuq të kuq

Mariah Carey dhe George Michael janë dy nga artistët që e kanë emrin e tyre shumë të lidhur me Krishtlindjet.

“Christmas Christmas” dhe “All I Want for Christmas Is You” të kënduara nga Mariah janë kthyer tashmë në himne të kësaj periudhe.

Dhe jo rastësisht, ato i kanë dhënë këngëtares së njohur titullin “Mbretëresha e Krishtlindjeve”. Dhe si mbretëresha që është sezoni i festave, Carey zgjedh të veshë rroba dhe pajisje në ngjyrën e sezonit që nuk është tjetër veçse e kuqe.

Megjithatë përshtypje bën buzëkuqi i kuq, të cilin ajo nuk e vendos asnjëherë. Arsyen e pabesueshme e ka zbuluar artisti i saj i make-up-it personal, Kristofer Buckle. Siç e përmendi, Carey gjithmonë mund të veshë rroba të kuqe gjatë festave, por ajo nuk dëshiron të vë buzëkuq të kuq në mënyrë që të mos rëndohet shumë. Kështu, ata kryesisht zgjedhin ngjyrën e koraleve.

Më të lexuarat