BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Gossip

Arti në zi! Mbyll sytë përgjithmonë aktori i dashur për publikun

Arti në zi! Mbyll sytë përgjithmonë aktori i dashur për

Komediani austriak Peter Simonischek, i cili u bë i njohur për rolin e babait në filmin “Toni Erdmann”, vdiq mbrëmë në moshën 76-vjeçare.

“Unë mund ta konfirmoj se ai vdiq në Vjenë, vend në të cilin jetonte”, tha sot një përfaqësues i Shoqatës Austriake të Teatrove Kombëtarë.

I lindur në Austri më 6 gusht 1946, Peter Simonischekia detyronte famën e tij audiencës gjermane, aftësisë së tij për të luajtur personazhe shumë të ndryshëm, qofshin këto shfaqje modern apo të repertorit klasik.

Por gjithçka ndryshoi, kur ky djali i një dentisti u shfaq dalëngadalë nën dritat e platformës së kinemasë botërore me rolin e babait kapriçioz në komedinë “Toni Erdmann” të regjisores gjerman Maren Ade, e cila mori çmimin e shoqatës ndërkombëtare të kritikëve në Kanë në vitin 2016.