BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Gossip

Arti në zi/ Ndahet nga jeta aktori i njohur amerikan, djali i tij jep lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

Arti në zi/ Ndahet nga jeta aktori i njohur amerikan, djali i tij jep

Një lajm i trishtë ka ardhur për kinematografinë botërore. Ka ndërruar jetë në moshën 89-vjeçare aktori dhe regjisori i njohur amerikan Melvin Van Peebles.

Lajmin e hidhur e dha djali i tij, Mario Van Peebles, përmes një deklarate.

“Babai e dinte që fotografitë e zeza kanë rëndësi”, tha djali i tij, të dhënë. “Nëse një fotografi vlen sa një mijë fjalë, çfarë vlente një film? Ne duam të jemi suksesi që shohim, kështu që ne duhet të shohim se jemi të lirë. Çlirimi i vërtetë nuk do të thotë të imitosh mentalitetin e kolonizatorit. Do të thoshte të vlerësosh fuqinë, bukurinë dhe ndër lidhshmërinë e të gjithë njerëzve”.

Melvin ishte i martuar me aktoren Maria Marx në vitet 1950. Martesa e tyre përfundoi me divorc, por ata ndajnë bashkë një vajzë të quajtur, Megan Van Peebles dhe një djalë, Max Van Peebles.

Artisti ka ndoqi Universitetin Ohio Wesleyan për letërsi dhe gjithashtu shërbeu në Forcën Ajrore në vitet e tij të rinisë.

Disa nga filmat e tij më të famshëm janë: “Sweet Sweetback’s Baadasssss Song”, “The Story of a Three-Day Pass”, “Watermelon Man” dhe “Don’t Play Us Cheap”.