Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Arti në zi, ndahet nga jeta aktorja shumë e dashur për shqiptarët

Postuar: 11/06/2019 - 13:59

Ajo është një ndër aktoret që ka lënë gjurmë të forta në botën e teatrit.

Aktorja e njohur italiane Valeria Valeri është ndarë nga jeta në moshën 97-vjeçare.

Valeri, ndër interpretueset më të rëndësishme në teatër dhe në vitet e fundit edhe të shumë dramave televizive si 'Un medico in famiglia' ka dhënë frymën e fundit sot në orën 5.30 të mëngjesit.

Lajmin e hidhur për humbjen e aktores e ka dhënë e bija Chiara Salerno. Ndërkohë, funerali do të mbahet nesër, 12 qershor, në orën 11:30 në Kishën e Artistëve të Romës në Piazza del Popolo.

Valeria Valeri ka lindur në Romë më 8 dhjetor 1921 dhe që nga mesi i viteve '40 ajo ka qenë vazhdimisht në skenë, duke u bërë një nga aktoret historike të teatrit italian të pasluftës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/06/2019 - 17:49

Në emisionin 'E Diell' ishin të ftuar dy aktorët e Portokallisë Florian Binaj dhe Ledio Lako, të cilët u vunë përballë njëri-tjetrit në intervistën ‘Këndi i së vërtetës’.

Postuar: 15/06/2019 - 23:52

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka ndarë në rrjete

Postuar: 15/06/2019 - 23:08

Altin Celmeta është ndër fotografët më të mirë në Shqipëri, i cili punon edhe si pedagog në Akade

Postuar: 15/06/2019 - 22:14

 Këngëtarja e njohur Enca Haxhia ka qenë e ftuara e parë e mbrëmjes së sotme në ‘Xing

Postuar: 15/06/2019 - 20:06

Trashëgimtarja e Top Channel Lori Hoxha mahniti me veshjen në ditëlindjen e kunatit të saj Ledion

Postuar: 15/06/2019 - 17:07

Pak minuta më parë, vajza e Linda Ramës, Rea Xhillari ka publikuar një foto me vëllain e saj Zaho

Postuar: 15/06/2019 - 13:28

Jonida Vokshi ka thyer një tabu në televizionet shqiptare, duke ftuar të fejuarin Besnik Krapi në