BREAKING NEWS

Rëndohet situata, 25 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri (Harta)

Rëndohet situata,  25 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri
x

Gossip

Arti në zi, ndahet nga jeta aktorja shumë e dashur për shqiptarët

Arti në zi, ndahet nga jeta aktorja shumë e dashur për

Ajo është një ndër aktoret që ka lënë gjurmë të forta në botën e teatrit.

Aktorja e njohur italiane Valeria Valeri është ndarë nga jeta në moshën 97-vjeçare.

Valeri, ndër interpretueset më të rëndësishme në teatër dhe në vitet e fundit edhe të shumë dramave televizive si 'Un medico in famiglia' ka dhënë frymën e fundit sot në orën 5.30 të mëngjesit.

Lajmin e hidhur për humbjen e aktores e ka dhënë e bija Chiara Salerno. Ndërkohë, funerali do të mbahet nesër, 12 qershor, në orën 11:30 në Kishën e Artistëve të Romës në Piazza del Popolo.

Valeria Valeri ka lindur në Romë më 8 dhjetor 1921 dhe që nga mesi i viteve '40 ajo ka qenë vazhdimisht në skenë, duke u bërë një nga aktoret historike të teatrit italian të pasluftës.

Më të lexuarat