BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Gossip

Arti në zi! Ndahet nga jeta në moshën 88-vjeçare ikona e kinematografisë franceze

Arti në zi! Ndahet nga jeta në moshën 88-vjeçare ikona e

Ndahet nga jeta në moshën 88-vjeçare ikona e kinematografisë franceze Jean-Paul Belmondo.

Aktori karizmatik që shpesh performonte vetë edhe skena të guximshme aksioni, Belmondo u bë pjesë e dhjetëra filmave të famshëm prej vitit 1960, duke u shndërruar në një prej heronjve televizivë të komedisë dhe aksionit në Francë.

Në Shqipëri, ai njihet për rolin e famshëm të Josselin “Joss” Beaumont në filmin “Zhos Profesionisti”, apo “Le Professionnel”.

Vendimi i tij për të kaluar në kinematografinë komerciale do të ngjallte shumë debat në atë kohë.

“Kur një aktor është i suksesshëm, njerëzit ia kthejnë shpinën dhe thonë se ai ka marrë rrugën e thjeshtë, se nuk dëshiron të bëjë përpjekje apo të ndërmarrë ndonjë rrezik. Por nëse do të ishte kaq e lehtë për të mbushur kinematë, atëherë bota e filmit do të kishte një shëndet shumë më të mirë se sa është sot. Unë nuk mendoj se do të kisha qëndruar në qendër të vëmendjes për kaq gjatë nëse do të bëja ndonjë marifet të vjetër. Njerëzit nuk janë më aq budallenj,” do të përgjigjej Belmondo.

Belmondo numëron qindra role të tjera në filma të suksesshëm, ndër to edhe performanca e tij e shkëlqyer në filmin e 1960-ës, “Breathless” apo “À bout de souffle“.

Arti në zi! Ndahet nga jeta në moshën 88-vjeçare ikona e