Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Artisti shqiptar dhe babai i Dua Lipës zbulojnë surprizën për të gjithë shqiptarët

Postuar: 19/03/2019 - 17:19

Olen Çezari, violinisti dhe artisti i njohur shqiptar ka publikuar pak orë më parë një foto me babain e Dua Lipës, Dukagjinin. Dy personazhet e njohur të ekranit shfaqen tek ‘Sheshi Skënderbej’, teksa shkrepin një foto. “Ne erdhëm të shohim sheshin mos bëjmë ndonjë koncert të bukur në Tiranën e bukur. Si thoni?”,-shkruan Olen.

Kaq ka mjaftuar për t’i gëzuar fansat e të dy artistëve. Këtë herë duket se protagonist do të jetë Dukagjini dhe jo vajza e tij, Dua. Megjithatë lajmi për koncertin është shumë i mirëpritur, pasi do të ishte rikthimi i tij në skenë si roker. Hera e fundit që ai ka kënduar për një publik të gjerë ka qenë në ‘Sunny Hill Festival’, vitin që shkoi para shqiptarëve, kur performoi krah vajzës së tij ‘Beso në diell’, këngë kjo e kënduar në rini nga vetë Dukagjini. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/04/2019 - 22:35

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Në Kurthin e Piter Pan’ në Tv Klan.

Postuar: 22/04/2019 - 21:21

Aktori i famshëm turk Kivanç Tatlitug së shpejti do të vizitojë Shqipërinë dhe këtë e bëri të dit

Postuar: 22/04/2019 - 19:44

 Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabeth, monarkja me jetëgjatësinë më të madhe në botë

Postuar: 22/04/2019 - 19:40

Suksesi i shqiptarëve në botë, po rritet çdo ditë e më shumë.

Postuar: 22/04/2019 - 18:26

 E gjithë bota e di dashurinë që Princ Harry ka për Afrikën dhe duket se këtë dashuri ia ka

Postuar: 22/04/2019 - 17:28

Tashmë prej disa kohësh në media po përflitet për ndarjen e moderatores Arbana Osmani nga Ardit K

Postuar: 22/04/2019 - 15:17

Dje në “E diell” ka qenë e ftuar Soni Malaj, e cila veç të tjerash tregoi dhe për kon