BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Kreu i SPAK takim me zyrtarët e lartë të DASH

Çfarë po ndodh? Kreu i SPAK takim me zyrtarët e lartë
x
BREAKING NEWS

Nën hetim për pastrim parash, Gjykata e Posaçme merr vendimin e rëndësishëm Rezart Taçin

Nën hetim për pastrim parash, Gjykata e Posaçme merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

E TRISHTË/ Humbje e madhe për futbollin e vendit tonë! Shënoi emrin te rekordmenët e katërkëndëshit në botë, ndahet nga jeta parakohe legjenda e portës shqiptare (Emri+Foto)

E TRISHTË/ Humbje e madhe për futbollin e vendit tonë!
x
BREAKING NEWS

"Frika më e madhe ishte kur...", drejtori i kabinetit tregon çastet pas goditjes së Berishës: U bllokuam, patëm...

"Frika më e madhe ishte kur...", drejtori i kabinetit tregon
x
BREAKING NEWS

Tensione me familjarët! Vrau me plumb në kokë të dashurën 19-vjeçare, merret vendimi i fundit për të riun shqiptar

Tensione me familjarët! Vrau me plumb në kokë të
x
BREAKING NEWS

I vranë shokun! Qëlloi me armë makinën e autorëve, arrestohet i riu i shpallur në kërkim (EMRI)

I vranë shokun! Qëlloi me armë makinën e autorëve,
x
BREAKING NEWS

"O mjeran, mund ta vrasësh...", Sali Berisha me tone të ashpra drejt Ramës: Po ushtron gjenocid mbi shqiptarët

"O mjeran, mund ta vrasësh...", Sali Berisha me tone të
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa zbardh detajet e bujshme: Berisha u infiltrua tek studentët nga Ramiz Alia më 8 dhjetor 1990, ja ku takoheshin dhe si e udhëzonte Saliun bashkë me Sabri Godon që të mbanin nën kontroll protestat

Muharrem Xhafa zbardh detajet e bujshme: Berisha u infiltrua tek studentët
x

Gossip

Askush nuk e dinte/ Një nga anëtarët e familjes mbretërore zbulon rastësisht pseudonimin e Elizabeth

Askush nuk e dinte/ Një nga anëtarët e familjes mbretërore

Sarah Ferguson ka zbuluar pseudonimin e Mbretëreshës Elizabeth. Sarah ishte e martuar me djalin e dytë të monarkes së ndjerë, Princin Andrew nga viti 1985 deri në 1996 dhe së bashku ata kishin dy vajza Princeshën Beatrice dhe Princeshën Eugenie.

Pas divorcit të saj nga Princi Andrew, Sarah Ferguson mbajti lidhje të forta me monarken e ndjerë. Në një intervistë të fundit me rastin e librit të saj të ri, asaj i mungonte emri i dashur me të cilin e quanin mbretëreshën Elizabeth e cila u nda nga jeta më 8 shtator.

“Unë e kam njohur shefen gjatë gjithë jetës sime dhe nuk ka asnjë si ajo. Nuk do të bëja asgjë pa marrë më parë miratimin nga shefja dhe sot e kësaj dite, kjo është ajo që mendoj ”, tha Sarah Ferguson për Telegraph, duke zbuluar se emri i përkëdhelur i mbretëreshës ishte “bos”.

Dhe shtoi se të njëjtën gjë ka bërë, pra ka marrë miratimin e saj edhe për librin e saj: “ Kur e shkruam librin, ia dhamë shefes dhe i thashë: “Nuk ke nevojë ta lexosh”. “. Ajo vazhdoi duke thënë: “Mendoj se ajo ishte krenare për atë që bëmë. Kjo është një punë e madhe edhe për mua. Ajo ishte shumë, shumë e veçantë”.

Romani i parë i Sarah Ferguson Zemra e saj për një busull u botua vitin e kaluar dhe tregon historinë e zonjës Margaret Montagu Douglas Scott dhe se si një akt zemërimi i kushtoi asaj vendin e saj në shoqëri. Libri i saj i dytë me titull: ” A Most Intriguing Lady ” do të dalë në shkurt 2023.