BREAKING NEWS

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!
x

Gossip

Aurela Gaçe ‘godet’ me mesazhin për gratë dhe bën thirrjen e fortë: Të futen diku që mos të dalin më!

Aurela Gaçe ‘godet’ me mesazhin për gratë dhe

“Veten dua gjallë”, është titulli i këngës së Aurela Gaçes që përcjell mesazhe prekëse për gratë e dhunuara. Këngëtarja tha se kjo këngë u përket të gjitha grave në botë që janë të dhunuara.

“Kjo temë u përket të gjitha grave. Njerëzit që kanë probleme me veten e tyre nuk njohin as kombësi as pasaportë”, u shpreh këngëtarja.

Më tej Aurela tha se nëse do të ishte një nga shoqatat që mbrojnë të drejtat e grave, e vetmja e gjë që do të bënte, do të kërkonte ndryshimin e një ligji.

“Nëse unë do të isha një nga shoqatat e grave që punojnë për gratë e dhunuara dhe shpesh kam shkuar për të mbledhur fonde. Por nëse do të isha një nga drejtueset e shoqatave do të kërkoja të ndryshoja një ligj. Duhet të ekzistojë një ligj më i fortë. Këta njerëz që dalin nga burgu dhe dalin ballë për ballë me atë gruan që e ka dhunuar gjithë jetën dhe ka fuqinë të shkojë ta vrasë atëherë ai s’ka frikë. Merre fute diku atë që të mos dalë më ai. Se këta njerëz nuk ndryshojnë.

Unë kam njohur njerëz që kanë punuar në shtet nëpër zyra të larta dhe u janë dashur vite që të dalin nga manipulimi i mendjes të besosh se ti pa mua vdes. Fillon e beson,  po ma the që ti nuk vlen, unë do filloj ta besoj”, tha këngëtarja në “Provokacija”.