BREAKING NEWS

Pse samiti BE-Ballkani Perëndimor po bëhet në Tiranë? Ish ministri i Drejtësisë zbardh detajet dhe zbulon prapaskenat

Pse samiti BE-Ballkani Perëndimor po bëhet në Tiranë? Ish
x
BREAKING NEWS

“Kjo është e turpshme”, Alfred Cako plas deklaratën ‘bombë’: Samiti i nesërm, përpjekja e fundit e BE për të eliminuar...

“Kjo është e turpshme”, Alfred Cako plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

“Primaret ishin të mrekullueshme”/ Ylli Rakipi i ndërpret entuziazmin Flamur Nokës: Kur trukohen janë maskaradë, mos më trego mua...

“Primaret ishin të mrekullueshme”/ Ylli Rakipi i ndërpret
x
BREAKING NEWS

U tërhoq nga Primaret për Bashkinë e Tiranës, nuk përmbahet Evi Kokalari, sulmon ashpër Alimehmetin

U tërhoq nga Primaret për Bashkinë e Tiranës, nuk
x
BREAKING NEWS

Belind Këlliçi kandidati zyrtar i PD-së për Bashkinë e Tiranës, vjen reagimi i menjëhershëm i Metës

Belind Këlliçi kandidati zyrtar i PD-së për Bashkinë
x
BREAKING NEWS

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga ullinjtë e Saliut

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga
x
BREAKING NEWS

Kandidat zyrtar i PD-së për Tiranën, reagon Belind Këlliçi dhe habit me deklaratën: Ilir Alimehmeti do të jetë...

Kandidat zyrtar i PD-së për Tiranën, reagon Belind
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? ‘Kokë më kokë’ me Belind Këlliçin, Ilir Alimehmeti tërhiqet papritur nga balotazhi i Primareve të Tiranës

Çfarë ndodhi? ‘Kokë më kokë’ me Belind
x

Gossip

Avokatja shqiptare zbulon arsyen 'e papritur': Ja përse nuk erdha në dasmën e Shkëlzen Berishës

Avokatja shqiptare zbulon arsyen 'e papritur': Ja përse nuk erdha

Në Itali të djathtët do të vinë në pushtet, pas fitores në zgjedhjet që u zhvilluan të dielën e kaluar. Fratelli d’Italia e Georgia Meloni triumfoi bindshëm.

Mirëpo, fitorja e saj po shihet me skpticizëm veçanërisht nga Brukseli, pasi partia që ajo drejton cilësohet si tepër ekstremiste.

Në një lidhje me skype në emisionin “Log.” Me Endri Xhafon avokatja shqiptare në Itali Ilenja Mëhilli hodhi poshtë këto pretendime. Ajo shpjegoi se Fratelli d’Italia është partie e djathtë dhe jo e esktremit të djathtë dhe se ka qenë në qeverinë italiane deri në vitin 2012.

“Nuk është hera e parë që partia e djathtë vjen në qeveri. Është partie djathtë dhe jo ekstrem i djathtë.

Në 2012 kur koalicioni ra nga qeverisja. Ishte Meloni që krijoi këtë parti. Meloni nga zero arriti të ngrejë partinë. Është një nga të paktat që do të mirën e Italisë. Nuk është partie e ekstremit të djathtë sepse është e njëjta parti që ka qeverisur Italinë deri në 2012.

Në Itali ka akoma njerëz që votojnë partinë komuniste. Fratelli d’Italia nuk është ekstremiste”, tha ajo.

Mëhilli tregon më tej se simpatizon Georgia Melonin dhe madje refuzoi ftesën për në dasmën e Shkëlzen Berishës të dielën vetëm për të votuar për të.

“Unë e kam njohur në 96. Ka qenë një person që i është dedikuar ndryshimeve të lëvizjes. Është e kulturuar dhe shumë nacionaliste.”

“Refuzova një dasmë në Shqipëri të dielën sepse votova për Melonin”, tha Mëhilli.