BREAKING NEWS

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte magnituda

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte
x
BREAKING NEWS

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur (FOTO+EMRI)

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur
x
BREAKING NEWS

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe bën deklaratën e fortë: Ja pse kjo parti duhet të shkrihet

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid
x
BREAKING NEWS

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, shpërthen i revoltuar Erion Braçe dhe nuk lë gjë pa thënë: Mos guxoj kush të...(VIDEO)

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet
x
BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x

Gossip

“Babai im ia la amanet Ermalit”, Sabri Fejzullahu bën rrëfimin emocionues për jetën e tij

“Babai im ia la amanet Ermalit”, Sabri Fejzullahu bën

Këngëtari Sabri Fejzullahu zbulon dje për emisioni ‘Vizioni i pasdites’, amanetin e të atit të tij të ndjerë për nipin e tij, vetë artistin e njohur Ermal Fejzullahu.

Artisti i mirënjohur ndalet te virtytet që babai i ka mësuar përgjatë jetës. Një nder to ishte edhe amaneti i Ermalit, të jetë modest pavarësisht arritjeve në jetë.

“Ja ka lënë baba jem porosi dhe amanet që kur të shkojsh nalt salutoj ata poshtë shkallëve kur të ngjitesh ‘A jeni mirë? Ju du shumë, jau ha zemrën’ kështu e ka thënë. Salutoi njerezit sepse nuk i dihet jetës.” – rrëfen Sabri Fejzullahu për amanetin e të atit ndaj Ermalit.

Ashtu siç tregon edhe Sabri Fejzullahu, afrimiteti ka qenë shumë i fortë me babain. Ky i fundit fillimisht nuk ka rënë dakord me karrierën artistike të këngëtarit, por më vonë në jetë e ka vlerësuar dhe e ka njohur punën e fortë që i dha shumë fryte Sabriut.

“…Baba jem ndjest pastë thoshte ‘O Sabri, pse more bab këngëtar?’ Ermali dhe Bulza e kanë shoqëruar babain tim sepse i ka humbur sytë shumë herët. Kur e merrja unë për ta dërguar te mjeku për kontroll thoshte ‘Sabri, ma bën hallal që të kam thënë mos u bë këngëtar. Çfarë sajdie po më bëjnë mjekët edhe motrat medicinale, edhe njerëzit po të ndalin të të pyesin për mua'” – tha Fejzullahu në rrëfimin e tij.

Më të lexuarat