BREAKING NEWS

Në kërkim prej ditës së djeshme, gjendet i pajetë një person në Elbasan, dyshimet e para

Në kërkim prej ditës së djeshme, gjendet i pajetë
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në Mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PD-së, Paloka nxjerr mediat jashtë

Çfarë ndodhi në Mbledhjen e Këshillit Kombëtar
x
BREAKING NEWS

“Sulme kibernetike në Shqipëri, Berisha plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Janë të përfshirë edhe grupe nga Rusia dhe Serbia, ja pse Rama ua fsheh informacionet qytetarëve

“Sulme kibernetike në Shqipëri, Berisha plas deklaratën e
x
BREAKING NEWS

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e Këshillit Kombëtar, zbardhet dokumenti, ja si do të organizohen primaret në PD

Mbledhja e Këshillit Kombëtar, zbardhet dokumenti, ja si do të
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i doktorit të Traumës/ “Ti më ndihmove, por unë të vras me gurë”, Lorenc Vangjeli: Nën maskat e policëve, portreti i çdo shqiptari mosmirënjohës

Arrestimi i doktorit të Traumës/ “Ti më ndihmove, por
x
BREAKING NEWS

Fondet nga Rusia/ Mbyllet mbledhja e kryesisë së PD, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Fondet nga Rusia/ Mbyllet mbledhja e kryesisë së PD, ja
x
BREAKING NEWS

“Nëse nuk merren masa, të presim vetëm viktima”, Artan Hoxha ngre shqetësimin e madh për Shkodrën: Nuk është vetëm krimi!

“Nëse nuk merren masa, të presim vetëm viktima”,
x

Gossip

“Babai më ka përdhunuar kur…”/ U aksidentua për vdekje, zbulohet e shkuara tronditëse e aktores së njohur

“Babai më ka përdhunuar kur…”/ U aksidentua

Aktorja e njohur, Anne Heche, u shpall dje zyrtarisht e vdekur! Ishte përfaqësuesi i 53-vjeçares, ai që bëri të ditur se organet e saj të padëmtuara do të dhurohen.

“Sot humbëm një dritë të ndritshme, një shpirt të sjellshëm dhe më të lumtur”, tha familja e saj në një deklaratë të premten. Heche është dalluar për rolin e saj në filmat Volcano, Donnie Brasco dhe xhirimin e 1998 të Psycho.

Departamenti i Zjarrfikësve të Los Angeles është shprehur se “automjeti i Heche shpërtheu në zjarr të fortë”. Sipas tyre, 59 zjarrfikësve u janë dashur më shumë se një orë për të shuar plotësisht flakët. Nga ana tjetër, shtëpia dykatëshe ku ajo u përplas, mbeti “e pabanueshme”.

Përveç djegieve, aktorja pësoi edhe “një dëmtim të rëndë anoksik të trurit” – kur truri është i privuar nga oksigjeni – u shpreh familja e saj.

Aktorja e njohur amerikane ka lindur në vitin 1969 në Ohio dhe familja e saj u zhvendos shumë herë gjatë fëmijërisë së saj.Kur ajo ishte 13 vjeçe, babai i saj vdiq nga HIV/Aids, dhe më vonë ajo tha në librin e saj të kujtimeve të vitit 2001, Call Me Crazy, se ai e kishte përdhunuar vazhdimisht kur ishte fëmijë.

Në intervistat për promovimin e librit, ajo tha se abuzimi e bëri atë të ishte “e çmendur” për 31 vitet e para të jetës së saj dhe se kishte krijuar një botë fantazi të quajtur “Dimensioni i Katërt” për ta bërë veten të ndihej e sigurt.

Tre muaj pas vdekjes së babait të saj, vëllai i saj u vra në një aksident automobilistik, për të cilin ajo besonte se ishte vetëvrasje. Nëna e saj kundërshtoi pretendimet për vetëvrasje dhe abuzim dhe dyshja u larguan.

Pasi familja e saj u zhvendos në Çikago, Heche u pa nga një agjent talentesh në një shfaqje shkollore.

Ajo u bë e njohur në fund të viteve 1980 për portretizimin e binjakëve Vicky Hudson dhe Marley Love në telenovelën “Another World”. Rolet i dhanë asaj një çmim “Emmy Daytime” dhe dy çmime “Soap Opera Digest”.

“Babai më ka përdhunuar kur…”/ U aksidentua

Heche u bë më e njohur në fund të viteve 1990, duke luajtur Maggie në filmin dramatik të krimit “Donnie Brasco”, së bashku me Johnny Depp. Ajo më vonë i tha intervistuesit Larry King se kishte qenë “parajsë” duke punuar me Depp.

Ajo luajti Amy Barnes, një gjeologe dhe sizmologe në filmin e fatkeqësive Volcano, përballë Tommy Lee Jones, ndërsa filmi i kultit “I Know What You Did Last Summer” e vendosi atë në rolin e Melissa “Missy” Egan.

Ajo gjithashtu u shfaq në filmin komedi aksion “Six Days”, “Seven Nights” dhe drama-thriller “Return to Paradise” përpara se të portretizonte Marion Crane në ribërjen e “Gus Van Sant” të filmit klasik horror “Psycho”.

Në vitin 1997, pasi më parë ishte takuar vetëm me burra, ajo filloi një lidhje me moderatoren dhe komiken amerikane Ellen DeGeneres. Çifti i profilit të lartë tha se do të merrnin një bashkim civil nëse do të vihej në dispozicion në Vermont, por ata u ndanë tre vjet më vonë.

Heche më vonë vuajti nga probleme të shëndetit mendor dhe thuhet se luftoi me përdorimin e drogës, në një moment u shtrua në spital pasi parkoi në një autostradë në Kaliforni dhe eci në shkretëtirë.

Në vitin 2001, Heche u martua me “Coley” Laffoon, një kameraman të cilin e takoi në turneun stand-up të “DeGeneres” dhe ata patën një djalë, përpara se të divorcoheshin gati gjashtë vjet më vonë.

Thuhet se ajo la burrin e saj për yllin në Men in Trees, James Tupper dhe në vitin 2008 përfaqësuesi i saj konfirmoi se aktorja ishte shtatzënë me djalin e saj të dytë. Çifti u nda në vitin 2018.

Një shekull i ri solli një drejtim të ri për sa i përket punës, me role në më pak filma të suksesshëm dhe më shumë filma të pavarur të vlerësuar, si drama Birth, komedia seksi Spread dhe Cedar Rapids i vitit 2011.

Ajo mori një nominim për “Emmy” për rolin e saj si Roweena Lawson në filmin televiziv “Gracie’s Choice” në vitin 2004, për një vajzë adoleshente që përpiqet të rrisë vetë vëllezërit e motrat e saj pasi nëna e tyre e varur nga droga dërgohet në burg.

Në të njëjtin vit, ajo u nominua për aktoren më të mirë në çmimet Tony, pasi luajti përballë Alec Baldwin në një prodhim të Broadway të Shekullit XX.