BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x
BREAKING NEWS

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe në administratë, emrat me më shumë vota drejt katapultimit në qeveri

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe
x
BREAKING NEWS

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof për të rritur pazarin, deputetët demokratë kundër rikthimit të tij

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof
x

Gossip

Balada e fuqishme që rrëmbeu vëmendjen e të gjithëve i dha fitoren tek “Këngës Magjike”, Alban Ramosaj nuk ndalet dhe është gati për të hedhur hapin e madh (VIDEO)

Balada e fuqishme që rrëmbeu vëmendjen e të gjithëve i

Alban Ramosaj arriti të triumfonte këtë vit në “Kënga Magjike” me këngën e tij “Thikat e mia”, që bëri për vete publikun shqiptar në fare pak kohë. Kjo baladë e fuqishme arriti të rrëmbente shumicën e pikëve nga artistët, por edhe nga publiku e juria profesioniste e festivalit. Pas fitores, Alban Ramosaj u shpreh mjaft i emocionuar dhe gati thuajse nuk e besonte që e kishte fituar çmimin e madh. Këtë fitore ai ja dedikoi nënës së tij, Antigone Ramosaj, për gjithë sakrificat që ajo ka bërë që Albani të arrinte këtu ku është sot.

Ndërkohë pas fitores në “Kënga Magjike”, Alban Ramosaj duket se i ka synimet shumë të qarta. Në një intervistë të dhënë për blogun më të madh të “Eurovision”, “Wiwibloggs”, këngëtari shqiptar la të kuptphet se së shpejti do të konkurrojë në “Festivalin e Këngës”, që t’i jepet mundësia për të prekur skenën e “Eurovision”.

Ai tha se festivali europian ka qenë gjithmonë një nga ëndrrat e tij më të mëdha dhe se dëshiron shumë ta përfaqësojë Shqipërinë një ditë për të marrë gjithë dashurinë dhe vëmendjen e publikut. Gjithashtu Albani tha se i preferuari i tij për këtë vit ishte Gjon’s Tears, përveç Anxhela Peristerit. Ndër të tjera ai u shpreh shumë krenar për veten, që arriti të fitonte i pari nga familja Ramosaj-Hadërgjonaj çmimin e madh në “Kënga Magjike”.

Më të lexuarat