Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Bashkëpunim me David Guetta dhe Jason Derulo / Një tjetër shqiptare arrin sukses ndërkombëtar në muzikë

Postuar: 23/10/2018 - 18:20

Një tjetër këngëtare shqiptare po fiton suksese në tregun ndërkombëtar. Ajo nuk njihet nga shqiptarët, mirëpo në botë është një yll në ngjitje me stilin e saj të veçantë dhe zërin mjaft të pëlqyer.

Fjala është për Amanda Ava Koci me origjinë nga Kosova që ka filluar të njihet si Ava Max.

Ava është rritur në SHBA, ndërsa prindërit e saj janë nga Kosova.

Kënga e saj e fundit “Sweet but Psycho”, ka marrë më shumë se tre milion klikime dhe është duke u radhitur në majat e top-listave në Suedi dhe në shtete të tjera evropiane.

25 vjeçarja po punon me kompaninë e njohur muzikore “Atlantic”. Ajo ka bashkëpunuar me David Guetta-n ndërsa ndjekësit e konsiderojnë si një kombinim midis Lady Gaga-s, Melanie Martinez dhe pak Sia.

Këngëtarja me orgjinë shqiptare pritet të udhëtojë së shpejti drejt Berlinit në Gjermani, ku do të mbajë edhe një koncert.

Së shpejti ajo do të ketë edhe një bashkëpunim me Jason Derulo.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/11/2018 - 22:51

E re, e bukur e suksesshme, këngëtarja Arilena Ara po arrin majat jo vetëm në Shqipëri, por edhe jashtë vendit.

Postuar: 17/11/2018 - 22:49

Gjatë këtij viti Arilena Ara ka qenë e angazhuar me koncerte të shumta jashtë vendit e një prej t

Postuar: 17/11/2018 - 22:28

Nëna e Ermal Mamaqit ka ardhur sot në studion e emisionit “Xing me Ermalin” për herë

Postuar: 17/11/2018 - 22:14

Gazetari ka ndarë lajmin e gëzueshëm me të gjithë, teksa ka publikuar në rrjetet sociale një foto

Postuar: 17/11/2018 - 22:10

Mbrëmjen e sotme e ftuar në “Xing me Ermalin”, është këngëtarja shumë e dashur për pu

Postuar: 17/11/2018 - 19:52

Sot, më 17 Nëntor 2018 bëhen 4 vite pa këngëtarin e njohur Dr Flori.

Postuar: 17/11/2018 - 19:36

Ajo njihet për pamjen perfekte në daljet e mbrëmjes dhe këtë bëri dje teksa vinte në mbrëmjen g