Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Bastarduan dhe shkatërruan krijimtarinë time”, Adelina Ismaili lëshon paralajmërimin: Do fitoj, gjyq kundër hajnave (Ç’po planifikon këngëtarja e madhe?)

Postuar: 09/11/2019 - 13:43

Problemi i të drejtave të autorit për një material muzikor, me sa duket mbetet akoma i pazgjidhur, si në Shqipëri, ashtu edhe në Kosovë. Kënga këndohet pa leje ose transmetohet gjithashtu pa leje. Këtë problem e ka ngritur edhe një këngëtare shumë e famshme e skenës shqiptare.

Këngëtarja e njohur Adelina Ismaili, ndër vite ka publikuar këngë që janë pritur shumë mirë nga publiku. Së fundmi, një ndër këngët e saj është kënduar pa leje dhe Adelina ka reaguar përmes një postimi të bërë në “Instagram”.

Ajo ka parë në rrjete sociale një pjesë të shkëputur të një potpurie të kënduar për festat e fundvitit dhe aty po këndohej një pjesë e këngës së saj “Shko n’rrs”. Vargjet janë kënduar nga Albina Kelmendi dhe Adelinës nuk i ka pëlqyer ky fakt.

“Nëse ka një arsye pse po i gëzohem krijimit të qeverisjes së re në Kosovë, është besimi im që vërtet do të fitoj gjyqet kundër hajnave, që me dekada vjedhin, bastardojnë dhe shkatërrojnë idetë dhe krijimtarinë time”, ka shkruar Adelina.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 19:03

Shkrimtari i njohur Agim Doçi i ftuar në  “Thumb On” ka zbuluar detaje mbi tekstin që ai ka shkruar, “Ti nuk din as me ma lyp”, kënduar nga Bleona Qereti, duke i kthyer përgjigje kështu nj

Postuar: 18/11/2019 - 18:57

Modelja me prejardhje ruse Anastasiya Kvitko, vazhdon të provokojë me format e saj bombastike.

Postuar: 18/11/2019 - 17:37

Këngëtari Flori Mumajesi së fundmi ai ka publikuar këngën e tij më të re ‘Thjesht të du&rsq

Postuar: 18/11/2019 - 15:37

Shkrimtari dhe autori i këngëve shumë i njohur Agim Doçi së fundmi i është shtuar listës së pakën

Postuar: 18/11/2019 - 15:19

Mbrëmë u inagurua stadiumi më i ri në Shqipëri “Air Albania Stadium” me përballjen e

Postuar: 18/11/2019 - 14:37

Shumë mund të jenë skeptik, nëse mund të bëhesh i pasur me punë, kjo gjë ka ndodhur edhe me moder

Postuar: 18/11/2019 - 13:51

Fundjavën që lamë pas Rudina Dembacaj pranoi divorcin nga bashëkshorti dhe u konfirmua lidhja e s