Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"B.E Coffee" përplaset me "Portokallinë", ja ç'ka ndodhur

Postuar: 22/10/2018 - 19:52

Në ekranet shqiptare janë shtuar mjaft spektaklet e humorit dhe në këtë mënyrë i japin më shumë ngjyra dhe varietet programeve.Aktualiteti i ditës i sjellë me humor është një tjetër pikë e fortë e tyre pasi me anë të sarkazmës mundohen të godasin fenomenet që ndodhin në përditshmërinë tonë. Por ndonjëherë ndodh që edhe në spektaklet e ndryshme të humorit ashtu si me veshjet e artistëve apo edhe këngët ndodh që të bëhet “xing”.

Diçka e tillë duket se ka ndodhur këtë fundjavë në rubrikën e humorit të “E diela Shqiptare” “B.E Coffee” dhe “Portokalli”. Në të dy këto programe është trajtuar çështja e shumë përfolur “Babale” si një fenomen që tashmë ka marrë përmasa të mëdha.

Më humor në të dy këtë spektakle humori është sjellë kënga e mirënjohur e  kantautorit Ardit Gjebreas “Havale” në “Babale” fillimisht në “B.E Coffee” dhe më pas në darkë në ‘Portokalli’. Një batutë simpatike e përdorur në të dyja këto programe humori.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/11/2018 - 11:10

Që pa nisur ende prezantimi i këngëve të para në “Kënga Magjike” u zbulua se një prej surpriza të edicionit të 20-të do të ishte pikërisht një duet mes këngëtareve Aurela Gaçe dhe Eli Fara.

Postuar: 17/11/2018 - 11:04

Këngëtarja e njohur Fjolla Morina ka sulmuar publikisht kolegen e saj, Tuna Sejdi, teksa ka qenë

Postuar: 17/11/2018 - 10:55

Aktori dhe moderatori Ermal Mamaqi shpesh publikon foto për të apo miqtë e tij të realizuara nga

Postuar: 17/11/2018 - 10:46

Këngëtarja shqiptare, Elhaida Dani, duket se po korr sukses të madh edhe jashtë Shqipërisë.

Postuar: 17/11/2018 - 10:35

Këngëtari nga Shqipëria, Gena Lito pëlqehet nga publiku për muzikën që bën.Ai ka qenë i ftuari i

Postuar: 17/11/2018 - 10:01

Pavarësisht se gjithmonë ka ekzistuar ‘debati’ nëse prind konsiderohet ai që të lind

Postuar: 17/11/2018 - 09:39

Ndarja e dy këngëtarëve të njohur, Mimoza Shkodra dhe Seldi Qalliu ka qenë në qendër të vëmendjes