BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Më shumë se 900 raste të reja, MSH zbardh bilancin e 24 orëve të fundit

COVID në Shqipëri/ Më shumë se 900 raste të reja, MSH
x
BREAKING NEWS

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike të premten

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike
x
BREAKING NEWS

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr vendimin për Sokol Mjacajn, ia ‘hedh çelësat në det’

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr
x
BREAKING NEWS

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet për emërimet brenda Partisë Socialiste dhe ia numëron ‘një nga një’ kryeministrit: Gjithçka e vendos Rama sikur është shefi i Shtabit. Si kjo situatë nuk ka pasur ndonjëherë

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet
x
BREAKING NEWS

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu tregon kur vjen kthesa e madhe dhe si parashikohet fundjava

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu
x
BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x
BREAKING NEWS

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të drejtë"/ Spartak Braho plas deklaratën e fortë për aferën e inceneratorëve: Skandali është kaq i fortë sa…Ja pse Rama nuk e jep dorëheqjen. A do ketë fundin e Musolinit?

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska të destabilizojë Shqipërinë, protesta e 7 korrikut mund të prodhojë viktima

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska
x

Gossip

Befason Flor Binaj, zbulon për herë të parë arsyen e veçantë pse e quajti vajzën Vjosa: Nuk është vetëm kauza për lumin

Befason Flor Binaj, zbulon për herë të parë arsyen e

Mes të tjerash, gjatë intervistës që dha për “Abc-ja e mëngjesit”, Flori Binaj u ndal dhe te familja e tij. Aktori shumë i dashur për publikun tha se mbështetja më e madhe ka qenë bashkëshortja Sadina. Pak kohë më parë, ata mirëpritën në jetë dhe fëmijën e tretë, vajzën që e quajtën Vjosa.

“Dua ta nis me një mesazh falënderimi sepse pjesë e kësaj sakrifice, deri në vetëmohim është pjesa e padukshme, ndihma që Sadina më ka dhënë, duke u kujdesur më shumë për fëmijët, që të jap maksimumin në skenë. Për këtë jam shumë mirënjohës.

Dhe familja sepse kanë parë që është një gjë që nuk e dinte se do të vinte. Sa i përket emrave, që në fillim kemi dashur që të kemi emra shqiptarë. Se ka kaq shumë emra të bukur. Habitem me kolegë dhe miq që vendosim emra të huaj.“, tha Flori për familjen.

I pyetur se përse e quajti vajzën Vjosa, ai tha se arsyeja nuk ishte vetëm lumi. “Jo vetëm prej kauzës së lumit, por morëm vesh që Sadina ishte shtatzënë pasi kishim bërë rafting në lum dhe nuk kishte se si mos të ishte ky emër. Në 4 qershor do të jemi në Tepelenë për një koncert për Vjosën.”, tha ai duke shtuar se do të vijë dhe me një rol të Ramës.  

Më të lexuarat