BREAKING NEWS

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit dhe të vëllait, si dështoi plani për vrasjen e tyre, dëshmon autori: Ja kush ma dha porosinë

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar dhe iu kundërpërgjigjet të gjithëve atyre që 'e masakruan': Jam mjek, e ushtroj me nder profesionin…

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar
x
BREAKING NEWS

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës, mësoni rezultatin tuaj

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës,
x
BREAKING NEWS

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden zbulon zyrtarisht vendimin e parë të G7-ës: Do ndalojmë...

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden
x
BREAKING NEWS

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar trarët e saj”/ Eksperti Ervin Karamuço nxjerr prapaskenat dhe ngre alarmin: Ja çfarë i rrezikon shqiptarët!

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar
x
BREAKING NEWS

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i fundit i Perëndimit dhe Japonisë

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i
x
BREAKING NEWS

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në banesë dhe i vjedhin 50 mijë euro, zbardhet denoncimi i tij në polici: I kisha mbledhur me familjarët për shlyerjen e një borxhi!

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në
x

Gossip

“Bëhen prapaskena, ka shumë gjëra që shumica nuk i dinë”/ Këngëtarja e njohur shqiptare plas skandalin për Festivalin e RTSH-së: Ja si tentuan të më nxirrnin keq!

“Bëhen prapaskena, ka shumë gjëra që shumica nuk i

Këngëtarja shqiptare Festina Mejzini, e cila spikati me pjesëmarrjen në “X Factor” në 2012, ku arriti që të renditej në vendin e katërt, ka dhënë një intervistë për  “Abc-ja e mëngjesit” ku foli për fillimet e saj. Festina tregoi se kishte qenë mësuesja suedeze që kishte zbuluar talentin e saj.

“Talentin e zbuloi mësuesja ime në Suedi. Një histori që me e shkruar një libër bëhet best seller. Kam qenë 13 vjec dhe ndodhi shumë rastësisht. Isha në parkun e shkollës, duke kënduar një këngë shqip dhe mu afrua mësuesja dhe më tha se e ke zërin shumë të bukur. Nuk është se më kishte spikatur në Kosovë.

Si fëmijë, mu duk absurde kur ma thanë në fillim. Pastaj rrjedhën gjërat dhe erdh në Shqipëri në X Factor në 2012, ndryshuan gjërat.”, tha ajo. Festina rrëfeu gjatë bisedës me moderatorin Alban Musa se dhe gjyshi i saj ishte marrë me muzikë por askush nuk e kishte spikatur talentin e saj deri 13 vjeç

Mes të tjerash, ajo foli për eksperiencën në “X Factor”, duke e përshkruar si një “shkollë më vete”, e cila i hapi shumë dyer. Duke folur për pjesëmarrjen në festivale, ajo rrëfeu një episod në festivalin e RTSH-së, të ndodhur disa vite më parë, teksa tha se kishin tentuar ta sabotojnë.

“Ka qenë në vitin 2015. Te festivali i RTSH-së janë disa gjëra që bëhen në prapaskena, me mikrofonin, teknikën vetëm për të nxjerrë këngëtarin në mënyrën më të dobët të mundshme. Ka dhe kështu gjërash që shumica nuk i dinë. Por ka ndodhur disa vite më parë por prapë se prapë kam dalë mirë“, tha ajo.

“Bëhen prapaskena, ka shumë gjëra që shumica nuk i

Më të lexuarat