BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x
BREAKING NEWS

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me lot në sy mban fjalimin drithërues dhe zbulon vendimin që ka marrë: Do plotësoj porosinë e babait!

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me
x
BREAKING NEWS

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi i jashtëzakonshën i PS, ja kush e shoqëronte kryeministrin Rama në momentin e hyrjes dhe gjesti i tij që tërhoqi vëmendjen (VIDEO-LIVE)

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi  i jashtëzakonshën i PS, ja kush e
x
BREAKING NEWS

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë jep lajmin e mirë, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e
x
BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x

Gossip

“Bëni kujdes ndaj COVID-it”, aktori Gentian Zenelaj flet hapur dhe ka një mesazh për gjithë shqiptarët: Kam miq e shokë që...

“Bëni kujdes ndaj COVID-it”, aktori Gentian Zenelaj flet hapur

Aktori i humorit, Genatian Zenelaj iu ka dhënë  një mesazh të fortë gjithë shqiptarëve mbrëmjen e djeshme për situatën e pandemisë që po kalojmë.

“Nuk është kollaj të bësh humor duke parë frikë në sytë e njerëzve por jam i bindur që do e kalojmë” e nisi intervistën e tij Gent Zenelaj në emisionin “PolitikOn”.

Zenelaj iu bën thirrje qytetarëve ta marrin seriozisht virusin pasi shumë miq të tij rrezikuan shumë nga kjo pandemi. Jo për faj të virusit por për mungesë të kapaciteteve që Shqipëria ka për ta përballuar.

“Duke pasur kontakte me miq mjekë dhe miq pacientë do të thoja se njerëzit duhet ta marrin pak më seriozisht. Ndoshta dyfishin e seriozitetit që japin disa media serioze. Duhet realisht të kuptojnë që nuk është çështja nuk ka pandemi apo nuk ka infeksion. Çështja është tek kapacitetet që ka Shqipëria dhe mundësitë që ka ajo për ti ardhur në ndihmë njerëzve. Unë dyshoj shumë që Shqipëria ka kapacitete të mjaftueshme. Dhe do i lutesha njerëzve të bëjnë kujdes aq sa munden. Kam miq e shokë që pa asnjë sëmundje shoqëruese, apo as përdorues alkooli as cigareje kanë qenë të rrezikuar shumë. Prandaj duhet kujdes.”, u shpreh aktori.

Më të lexuarat