BREAKING NEWS

Asnjë viktimë, bien infektimet në vend, MSH përditëson të dhënat: Ja sa raste të reja u shënua në 24 orët e fundit nga koronavirusi

Asnjë viktimë, bien infektimet në vend, MSH përditëson
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama jep një tjetër lajm fantastik

Kryeministri Rama jep një tjetër lajm fantastik
x
BREAKING NEWS

Pas dënimit me 2 vite burg të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, Rama jep mesazhin e fortë në France 24, paralajmëron ndryshimin e madh: Do të bëjmë çfarë është e mundur që...

Pas dënimit me 2 vite burg të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, Rama
x
BREAKING NEWS

Zbardhen emrat! Kush janë dy vëllezërit dhe i riu nga Tepelena që donin të vrisnin biznesmenin e njohur në Sarandë?

Zbardhen emrat! Kush janë dy vëllezërit dhe i riu nga Tepelena
x

Gossip

Bëri bujë në gjithë mediat botërore/ Arratiset Melinda Gates, zbardhet plani i saj dhe tre fëmijëve pas vendimit për divorcin

Bëri bujë në gjithë mediat botërore/ Arratiset Melinda

Pas lajmit të ndarjes së Bill Gates me bashkëshorten, janë shkruar qindra, mijëra artikuj nga e gjithë bota. Me këtë rast, mediat vërshuan të mbulonin jetën e manjatit, si dhe pronat e tij.Ndarjen e bëri të ditur vetë themeluesi i Microsoft, nëpërmjet një postimi në “Twitter”.

Bëri bujë në gjithë mediat botërore/ Arratiset Melinda

“Pas një mendimi të gjatë dhe shumë pune, ne kemi marrë vendimin për t’i dhënë fund martesës sonë. Gjatë 27 viteve të fundit, ne kemi rritur tre fëmijë të mrekullueshëm dhe kemi ndërtuar një fondacion që punon në të gjithë botën për t’i mundësuar të gjithë njerëzve të bëjnë jetë të shëndetshme dhe produktive.

Bëri bujë në gjithë mediat botërore/ Arratiset Melinda

Ne vazhdojmë të ndajmë një besim në misionin tonë dhe do të vazhdojmë të punojmë së bashku në fondacion, por nuk besojmë më se mund të rritemi së bashku si çift në fazën e  ardhshme të jetës sonë. Ne kërkojmë hapësirë dhe privatësi për familjen tonë”, tha Bill Gates.

Bëri bujë në gjithë mediat botërore/ Arratiset Melinda

Nga ana tjetër, Melinda Gates vendosi të arratisej për disa kohë. Mediat e huaja raportojnë se ajo mori me qira një ishull privat të Calivigny në Grenada, ku një natë kushton 132,000 dollarë.

Bëri bujë në gjithë mediat botërore/ Arratiset Melinda

Sipas burimeve, plani që nga fillimi ishte që Melinda dhe tre

fëmijët e saj të qëndronin në ishull pas vendimit për divorc.

Bëri bujë në gjithë mediat botërore/ Arratiset Melinda

Ishulli i Calivigny është me madhësi 80 hektarë dhe u ofron mysafirëve 25 apartamente dhe shtëpi të mrekullueshme.