BREAKING NEWS

Lajme të mira pas krizës nga COVID-19/ Ministrja e Financave zbulon kur do të hapen të gjitha bizneset

Lajme të mira pas krizës nga COVID-19/ Ministrja e Financave zbulon
x

Gossip

Bëri bujë si konkursi i bukurisë më i veçantë, një detaj në skenë mban firmë shqiptare

Bëri bujë si konkursi i bukurisë më i veçantë,

Mis Gjermania 2020 u zgjodh Leonie Charlotte von Hase dhe ky konkurs bukurie bëri bujë, pasi fituese doli një nënë beqare 35-vjeçare, që ndodh për herë të parë në këtë vend. Por, edhe që juria e këtij eventi ishte e përbërë nga vetëm femra.

Një detaj tepër i rëndësishëm i këtij konkursi mban firmë shqiptare. Veshjet e treshes finaliste në skenë janë realizuar nga stilistja kosovare Flora Suldashi.

Flora punon prej vitesh me kompeticionin gjerman të bukurisë dhe veshjet e saj janë tashmë të përfshira në parakalimin e bukurosheve në garë.