BREAKING NEWS

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e dëborës, policia apel shoferëve

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së shpërthen në ironi: Rama përngjan shumë me Lady Gaga! Është një njeri i cirkut, bën gafa sepse…

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i PD-së: Kryeministri është i papërgjegjshëm për të mbajtur postin

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i
x
BREAKING NEWS

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji vetëm opozitës që janë të përçarë, por edhe...

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj kryeministrit: Rama i sheh institucionet si copa letre

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj
x
BREAKING NEWS

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e zezë", Milaim Zeka del me deklaratën befasuese: Faik Ymeri shantazhoi biznesmenët në emër të McGonigal

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek do të shiten nafta dhe benzina

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek
x

Gossip

Bëri namin me serialin ‘Friends’, nuk do ta besoni sa miliona dollarë fiton në vit aktori i njohur Matthew Perry

Bëri namin me serialin ‘Friends’, nuk do ta besoni sa miliona

Matthew Perry është një aktor dhe skenarist amerikano-kanadez, i cili u bë i njohur për rolin e tij komik në serialin e famshëm 'Friends'. Në serial, shumë njerëz e njohin atë si 'Chandler Bing' për 10 vjet, nga 1994 deri në 2004. Sitkomi ishte aq i popullarizuar sa ai, së bashku me yjet e tij të sitcom, paguheshin 1 milion dollarë për episod në vitin 2002. Aktori ka punuar në disa shfaqje televizive dhe filma, duke përfshirë "17 Again", "The Whole Nine Yards", "Almost Heroes" dhe "Fools Rush In".

Në nëntor 2020, ai u fejua me Molly Hurwitz; fejesa e tyre u ndërpre në vitin 2021. Më parë, ai kishte pasur lidhje me Julia Roberts dhe Lauren Graham. Perry u trajtua për varësi nga droga dhe alkoolizëm. Në vitin 2018, ai iu nënshtrua një operacioni abdominal për të riparuar një perforim gastrointestinal, nga i cili iu deshën tre muaj për t'u rikuperuar.

Sipas celebritynetworth.com, aktori ka një vlerë totale neto prej 120 milionë dollarësh. Burimi kryesor i të ardhurave të tij është profesioni i tij si aktor, producent ekzekutiv dhe skenarist. Si pjesë e negociatave të tyre për kontratën e vitit 2000, kasti ishte në gjendje të kërkonte pikë të fundit në shfaqje, të cilat do t'i lejonin ata të fitonin honorare nga shitja e shfaqjes në sindikatë. Deri në atë pikë, të vetmit yje të tjerë televizivë që kishin aksione pronësie në shfaqje ishin Jerry Seinfeld dhe Bill Cosby.

"Friends" vazhdon të gjenerojë një vlerë prej 1 miliard dollarësh në vit në honorarët e sindikatës dhe marrëveshjet e transmetimit. Është raportuar se çdo anëtar i kastit në disa vite mund të fitojë 10-20 milionë dollarë vetëm në honorare. Në mënyrë të ngjashme, duke folur për disponueshmërinë e tij në mediat sociale, ai është i disponueshëm në Instagram si mattyperry4. Po kështu, Perry është gjithashtu i aksesueshëm në Twitter si @MatthewPerry. Perry ka 7.3 milionë ndjekës në Instagram dhe më shumë se 1.5 milionë ndjekës në Twitter.