Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Bie nga froni “Të ka lali shpirt”, kjo është kënga shqiptare më e klikuar në YouTube

Postuar: 19/09/2019 - 18:31

Në vitin 2013, projekti muzikor i titulluar "Të ka lali shpirt", arriti të shndërrohej shumë shpejt në këngën shqiptare më të shikuar në YouTube.

Silva Gunbardhi, Dafi dhe Mandi i Nishtullës, korrën mjaft sukses me këngën e tyre, duke bërë që ajo të dëgjohej e kërcehej masivissht përtej kufijve të Shqipërisë dhe Europës.
 
Kënga e cila u publikua në janar të vitit 2013, deri më tani numëron mbi 500 milionë shikime në YouTube.
Mirëpo një tjetër këngë e ka rrëzuar nga froni hitin "Të ka lali shpirt".
 
Bëhet fjalë për hitin ndërkombëtar të Era Istrefit, "Bon Bon", këngë e cila ka arritur mbi 693 milionë shikime në YouTube duke zënë vendin e parë në listën e këngëve shqip më të shikuara në platformën më të njohur të videove.
 
"Bon Bon"u publikua në YouTube në mars të vitit 2016 në Ultra Records, një ndër labelët më të njohur të muzikës elektronike në mbarë botën.
 
Era Istrefi u bë këngëtarja e parë shqiptare që nënshkroi një kontratë me gjigandët e Ultra Records.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 09:40

Moderatorja, Bora Zemani ka dashur të surprizojë të atin duke bërë tatuazh gradën e fundit të kolonelit që babai i saj e ka mbajtur në 30 vite pune si oficer i Forcave të Armatosura.

Postuar: 23/10/2019 - 09:40

Alban Skënderaj është një ndër këngëtarët më të dashur shqiptar, i cili na suprizon gjithmonë me

Postuar: 23/10/2019 - 09:28

Pak javë më parë Hygerta Sako ishte e ftuar në emisionin “Rudina”, në të cilin deklar

Postuar: 23/10/2019 - 08:41

Fiori Dardha dhe Rozana Radi drejtojnë së bashku emisionin ‘Boom’ në ekranin e &lsquo

Postuar: 23/10/2019 - 08:36

Këngëtarja e njohur, Albërie Hadërgjonaj në fotot e publikuara së fundmi në rrjetet sociale, duke

Postuar: 22/10/2019 - 23:44

Pasditen e sotme në emisionin “Ftesë në pesë”, ishte e ftuar gazetarja Mira Kazhani

Postuar: 22/10/2019 - 16:27

 Aktori i humorit, Rezart Veleshnja është një prej personazheve më të dashur për publikun sh