Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Blendi Fevziu tregon sesi gati e kanë përjashtuar nga shkolla: Ç’ndodhi në orën e historisë

Postuar: 16/11/2019 - 21:21

Gazetari Blendi Fevziu tregoi edhe një histori të vërtetë, që i ka ndodhur kur ishte kur ishte nxënës shkolle.

Fevziu tha se ka qenë nxënësi më i mirë i historisë dhe sa herë kishte kontrolle mësuesja e ngrinte në mësim.

Por, një radhë, grupi i kontrollit nga Drejtoria Arsimore e Tiranës, pasi e kishte dëgjuar të tregonte historinë e kryeqytetit, i kishin thënë mësueses se ai nuk mund të vijë më në klasë pa prindërit. Kështu, Fevziu tha në “Kjo Javë” se kishte marrë gjyshen e tij, që ai e thërriste ‘nona’ për t’u përballur me ta.

“Nona”, siç tregon Blendi, i kishte vënë përballë fakteve, duke bërë që drejtori i shkollës ta cilëson një keqkuptim këtë veprim me nxënësin dhe ta kalonte çështjen në heshtje.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 22:53

Këngëtari i njohur, Sergio ishte i ftuar në një emision gjatë intervistës rrëfeu prapaskenat e klipit të tij të fundit “Alone”.Në klip shfaqen vajza bukuroshe që sigurisht bien shumë në sy dhe Sergio trego

Postuar: 05/12/2019 - 20:23

Ori Nebijaj dhe Isli Islami kanë vite që shfaqen çdo mëngjes në shoqërinë e njëri-tjetrit për të

Postuar: 05/12/2019 - 18:43

Sipas mediave zvicerane, sulmuesi i Liverpullit dhe i Zvicrës, Xherdan Shaqiri i ka mbjellë flo

Postuar: 05/12/2019 - 17:50

Pas arrestimit të Hermes Nikajt, i njohur si 'Zogu i Tiranës', emisioni i tij, në bashkëp

Postuar: 05/12/2019 - 16:40

Ditën e sotme u njoftua papritur se në emisionin “Hell’s Kitchen” do të ketë nd

Postuar: 05/12/2019 - 14:46

Këngëtari i njohur, Justin Timberlake i ka kërkuar falje bashkëshortes së tij, aktores Jessica Bi

Postuar: 05/12/2019 - 14:13

Ajo është një prej vajzat më të hijshme në ekranin shqiptar, por duket se bukurinë e ka të lindur