Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Blendi Fevziu zbulon çfarë do të ishte, nëse nuk do kishte zgjedhur gazetarinë

Postuar: 20/10/2018 - 22:01

 Blendi Fevziu u komentua për një kohë të gjatë pasi shfaqej në të gjitha daljet televizive me dy orë.

Ai ka rrëfyer se ora është një pasion i vjetër i tij, me të cilin është marrë për të paktën 10 vjet. Prandaj lind pyetja: 'A do ishte Blendi një orëndreqës i mirë nëse nuk do bëhej gazetar i suksesshëm?'

Në intervistën e tij për "Mos i fol shoferit", Blendi ka treguar se sa interesante i duken orat, prandaj njërën e mban për mekanizmin dhe tjetrën për ti matur aktivitetin e përditshëm.

"Përpara shkoja te orëndreqësit dhe i hapja vetë, i shihja vetë si funksiononin. Ishte një pasion që lindi çuditshëm, por nuk i jam ndarë të paktën 10 vjet. Shihja mekanizmat, si janë bërë, biles dhe tani mundohem ti gjej që ta kenë pjesën e mbrapme të hapur që ti të shohësh mekanizmin e brendshëm për ta parë, por tani nuk kam më kohë. Pasioni i dytë janë orat që quhen smartwatch që jam i fiksuar pas kalorive, kam sistemin e kalorive që djeg sepse shumicën e kohës notoj. Notoj 30 minuta çdo ditë", rrëfeu gazetari.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/01/2019 - 20:56

Gjatë ditës së djeshme aktori Bes Kallaku publikoi në rrjete sociale disa foto të 10 viteve më parë të këngëtarit Sinan Hoxha, duket treguar ndryshimin e tij mjaft të madh.
 

Postuar: 17/01/2019 - 20:54

Vajza e këngëtarit shqiptar Sabiani, Keisi solli këngën e saj të parë në bashkëpunim me Seldi Q

Postuar: 17/01/2019 - 20:40

Ornela Bregu është ndër moderatoret më simpatike të ekranit shqiptar.
 

Postuar: 17/01/2019 - 18:58

Këngëtari Sabian dhe vajza e tij Keisi njihen për marrëdhënie e ngushtë, që ata kanë me njeri t

Postuar: 17/01/2019 - 18:29

Jori Delli është një modele me origjinë shqiptare mjaft e njohur në Itali për fotot e saj provo

Postuar: 17/01/2019 - 18:13

Puntata e mbrëmjes së djeshme në emisionin “Soirre” ishte dedikuar jetës së natës.

Postuar: 17/01/2019 - 17:57

Nëse ju kujtohet, në kohën kur doli kënga “Mamani nejën”, para 7 vitesh Eneda Tarif