Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Boll u bëmë copash për 30 qershorin", shpërthen Turjan Hyska, zbardhet mesazhi i fortë

Postuar: 17/06/2019 - 08:00

“Në Shqipëri të flasësh për mjedisin, shëndetin apo mbrojtjen e natyrës je alien ose i çmendur por ndërkohë qe ne bëhemi copash për 30-qershorin, toka dhe deti helmohet çdo sekondë në këtë vend të bekuar!”. Kështu është shprehur ndër të tjera moderatori Turjan Hyska sa i përket aktualitetit në vendin tonë.

Ai shprehet se vendi jonë nuk ka nevojë për plastikë dhe plehra por për ndryshim dhe kjo sipas tij duhet bërë për fëmijët tanë. Hyska jep mesazhin që duhet të flasim më shumë për natyrën, shëndetin dhe  jo vetëm për politikë.

 “Kur e pashë për herë të parë në italisht më pëlqeu shumë dhe mendova ta realizojmë në shqip bashkë me fëmijet e “Familja”! Në Shqipëri të flasësh për mjedisin, shëndetin apo mbrojtjen e natyrës je alien ose i çmendur por ndërkohë qe ne bëhemi copash për 30-qershorin, toka dhe deti helmohet çdo sekondë në këtë vend të bekuar! Nëse nuk duam ta bëjmë për veten, ta bëjmë për fëmijët qe s’na kanë asnjë borxh… Një planet kemi, një Shqipëri kemi!!!! Boll me plastikë, boll me plehra…”, shprehet Turjan Hyska.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/11/2019 - 20:08

Këngëtari i njohur i viteve të viteve ’90, Dashnor Diko është rikthyer për publikun për të prezantuar dy djemtë e tij të rritur.

Postuar: 11/11/2019 - 19:03

Marina Vjollca është një ndër moderatoret që ka spikatur gjithmonë për pamjen e saj të jashtme.St

Postuar: 11/11/2019 - 18:48

Reperit të famshëm Lil Pump gjatë xhirimeve të videoklipit të ri i ka ndodhur diçka e papritur.

Postuar: 11/11/2019 - 16:19

Ajo është një prej femrave shqiptare që gjithmonë tërheq vëmendien e fansave për shkak të postime

Postuar: 11/11/2019 - 15:24

I ftuar mëngjesin e sotëm në “Ditë e re”, ishte artisti Gëzim Meta, dhëndri i këngëta

Postuar: 11/11/2019 - 14:20

Ditën e djeshme në emisionin “Thumb On”, Agjenti 00Thumb zbuloi se Ana Lika dhe Drilo

Postuar: 11/11/2019 - 11:55

I ftuar dje në emisionin "Thumb on" të Fatmës e Aulonës, ishte moderatori i suksesshëm