BREAKING NEWS

Mjekësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë të re doktoresha e njohur (Emri)

Mjekësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë
x

Gossip

Bota e artit bëhet bashkë për të ndihmuar shëndetësinë në krizë, megakoncert për të mbështetur operatorët shëndetësorë

Bota e artit bëhet bashkë për të ndihmuar

“Faleminderit OBSH-së dhe mjekëve për udhëheqjen në luftën kundër COVID-19 dhe për të gjithë profesionistët e kujdesit shëndetësor në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe pjesën tjetër të botës”, tha Lady Gaga.

“Jam me të gjithë mjekët”, tha ylli i popit, duke prezantuar nismën ”TogetherAtHome”, megakoncertin virtual që do të mbahet më 18 prill, me personalitete të shkëlqyera muzikore dhe argëtuese.

Shumë këngëtarë si dhe aktorë hollivudianë kanë dhuruar shifra të konsiderueshme parash në ndihmë të strukturave shëndetësore.

Gaga së bashku me organizatën “Global Citizen” kanë mbledhur deri tani 35 milionë dollarë për Organizatën Botërore të Shëndetësisë.