BREAKING NEWS

Përditësimi zyrtar/ Rritet sërish numri i të prekurve me Covid-19, Ministria zbulon shifrat e 24 orëve të fundit

Përditësimi zyrtar/ Rritet sërish numri i të prekurve me
x

Gossip

“Bye, Bye”! Lamtumira “social” e Harry dhe Meghan, për familjen mbretërore britanike

“Bye, Bye”! Lamtumira “social” e Harry dhe Meghan,

Ulet sipari i kohës “mbretërore” për Harry e Meghan. Mbretëresha Elizabeth ka ndaluar nipin dhe gruan e saj që të përdorin titullin mbretëror si markë dhe pasi çifti do të humbasë titullin mbretëror nga 1 prilli, dukët e Sussex kanë vendosur të shkruajnë një mesazh në profilin e tyre. "Faleminderit këtij komuniteti për përkrahjen, frymëzimin dhe angazhimin e përbashkët për të mirën në botë".

Disa orë më parë u inskenua një lamtumirë e vërtetë sociale. Mesazhi i shkruar i bardhë në blu, si karakteristikë e tyre, dhe thjesht nënshkruar "Harry and Meghan" ka arritur tek miliona ndjekës së bashku me një postim të gjatë shpjegimi.

"Siç mund ta ndiejmë të gjithë, bota tani duket jashtëzakonisht e brishtë. Megjithatë, ne kemi besim se çdo qenie njerëzore ka potencialin dhe mundësinë për të bërë një ndryshim - siç e shohim tani në të gjithë botën, në familjet tona dhe në komunitetet tona, së bashku ne mund të rrisim njëri-tjetrin për të arritur plotësinë e këtë premtim, -shkruajnë në mesazhin e publikuar në “Instagram”, duke iu referuar emergjencës së koronavirusit me të cilën po përballet e gjithë bota.

"Gjëja më e rëndësishme tani është shëndeti dhe mirëqenia e të gjithëve në të gjithë botën dhe kërkimi i zgjidhjeve për problemet e shumta që janë shfaqur pas kësaj pandemie. Meqenëse ne të gjithë e gjejmë pjesën që duhet të luajmë në këtë ndryshim global dhe ndryshim të zakoneve, ne jemi duke përqendruar këtë kapitull të ri për të kuptuar se si mund të kontribuojmë për më të mirët", shkruajnë ata duke sugjeruar që po studiojnë një mënyrë për të ndihmuar konkretisht.

"Edhe nëse mund të mos na shihni këtu, puna vazhdon”, shkruajnë duke njoftuar se profili i tyre mund të ndryshojë. “Faleminderit këtij komuniteti për mbështetjen, frymëzimin dhe angazhimin e përbashkët për të mirë në botë. Mezi presim që të lidhemi së shpejti. Keni qenë të shkëlqyer! Deri atëherë, kujdesuni për veten dhe për të tjerët”.

Më të lexuarat