Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Çfarë ndodh nëse fëmijët e tu do të ishin gay?!” Përgjigjja e Princit William i lë pa fjalë të gjithë

Postuar: 26/06/2019 - 18:44

Princi William tha sot se do t’i mbështesë me gjithë zemër fëmijët e tij nëse janë homoseksualë.Në një bashkëbisedim me një grup të rinjsh që ishin mohuar nga prindërit e tyre për shkak të seksualitetit, Mbreti i ardhshëm, 37 vjeç, foli hapur për atë që kishte diskutuar kohët e fundit me gruan e tij Kate.

Një djalë i ri homoseksual, i cili kërkoi të mos identifikohej, e pyeti William-in:
 
 “Nëse fëmija juaj një ditë në të ardhmen thotë “unë jam homoseksual, unë jam lezbike”, çfarë do të bënit?”.
 
Ai u përgjigj: ‘Natyrisht, do të ishte çdo gjë në rregull për mua”!
 
Por Princi gjithashtu pranoi se ai ishte i shqetësuar se George, Princesha Charlotte, dhe Louis, mund të “bezdiseshin” për shkak se ata janë në radhë të tretë, të katërt dhe të pestë në përputhje me fronin.
 
“Catherine dhe unë kemi folur për këtë për t’u siguruar që ata të jenë të përgatitur. Unë mendoj se komunikimi është kaq i rëndësishëm për gjithçka, për të ndihmuar në kuptimin e saj, duhet të flisni shumë për gjërat dhe të siguroheni se si të mbështetni njëri-tjetrin dhe si të kaloni nëpër këtë proces.
 
“Ajo që më shqetëson, jo që mund të jenë homoseksualë, më shqetëson se si do të reagojnë të gjithë të tjerët dhe sesi do ta perceptojnë këtë, dhe pastaj presioni do të bjerë mbi ta”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/11/2019 - 22:53

Moderatorja Eva Murati dhe djali i Jozefina Topallit, Genari, prej kohësh përflitet se janë në një lidhje dashurie mes tyre.

Postuar: 20/11/2019 - 20:40

E ftuar në emisionin “Ftesë në Pesë”, ish-deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj ka tregu

Postuar: 20/11/2019 - 20:26

Këngëtarja Tayna ka zbuluar se lojtari i Realit të Madritit, Vinícius José Paixão de Oliveira Jún

Postuar: 20/11/2019 - 20:18

Ervin Gonxhi ka rrëfyer se pse është larguar nga grupi muzikor “Threedots”, teksa u p

Postuar: 20/11/2019 - 20:16

Të ftuar pasditen e sotme në emisionin “Rudina” ishin gazetarja e njohur e kronikës s

Postuar: 20/11/2019 - 19:29

Një ditë më parë grimieri i njohur shqiptar Mario i tregoi botës për herë të parë se ishte &lsquo

Postuar: 20/11/2019 - 18:57

Gazetari Blendi Fevziu u jep një porosi të bijave që  ai kishte nga stërgjyshja e tij, ose s