BREAKING NEWS

Shqipëria "shkundet" nga tërmeti, ja epiqendra dhe magnituda

Shqipëria "shkundet" nga tërmeti, ja epiqendra dhe magnituda
x
BREAKING NEWS

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/ Artan Hoxha flet me emra dhe plas ‘bombën’: Do goditet shumë lartë! SPAK më ka thirrur dhe mua të dëshmojë për këtë dosje!

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/
x
BREAKING NEWS

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë që përfundoi të shoqëruar në polici/ Reagon ‘flakë për flakë’ UKV, sqaron gjithë situatën

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë
x
BREAKING NEWS

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të amerikanëve, Berisha paralajmëron me shkarkimin e kreut të PD, Fieri sfida e radhës

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të
x
BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon ish-kryeministrin se po tenton grusht shteti brenda partisë

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon
x

Gossip

“Covid është pasqyra e pasme”/ Ishte në kimioterapi kur u infektua me virusin, aktori i njohur rrëfen gjithë eksperiencën e vështirë: E bëri kancerin t’më dukej si një copë tortë

“Covid është pasqyra e pasme”/ Ishte në kimioterapi

Aktori i njohur që është edhe fitues i çmimit Oscar, Jeff Bridges, ka reaguar pas luftës me covid-19, për të cilin tha se e bëri “kancerin të duket si një copë tortë”.

“Kanceri im masa 9×12 është zvogëluar në madhësinë e një mermeri,” shkruan Bridges, ndoshta më i njohur për interpretimin e The Dude në 1998 “The Big Lebowski”, shkroi në faqen e tij të internetit.

Bridges, 71 vjeç, njoftoi në tetor të vitit të kaluar se ai ishte diagnostikuar me limfoma, një lloj kanceri në gjak. Ai tha në atë kohë se prognoza e tij ishte “e mirë” dhe ai ishte duke filluar trajtimin.

Të hënën, Bridges gjithashtu tregoi se “Covid është pasqyra e pasme”.

“Covid më goditi mjaft mirë, por unë jam dyfish i vaksinuar dhe ndihem shumë më mirë,” shkroi ai, duke thënë se besonte se vaksina ishte për të falënderuar për “përmirësimin e shpejtë” të tij.

Urat u lidhën me një azhurnim që ai kishte shkruar në mars, por nuk e kishte postuar, gjë që zbuloi se ai ishte i ekspozuar ndaj Covid gjatë marrjes së trajtimeve kimike. Ai tha se gruaja e tij gjithashtu u infektua dhe u shtrua në spital për pesë ditë, ndërsa ai ishte atje për pesë javë.

Më të lexuarat