Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dalin detajet, Alketa Vejsiu do të bëjë rikthimin e madh në drejtimin e Festivalit të RTSH

Postuar: 21/11/2019 - 16:48

Në muajin gusht Alketa Vejsiu zbuloi se këtë vit do të ngjitej në skenën e ‘Festivalit të Këngës’ si moderatore e tij. As në këtë eksperiencë kaq të veçantë nuk mungoi mbështetja e Vera Grabockës, së cilës i është besuar drejtimi i festivalit. Alketa ka treguar se për të kjo është një ëndërr e bërë realitet dhe prandaj nuk do të fitojë asgjë në këmbim të punës së saj, sepse dëshiron që këtë vit festivali të realizohet në mënyrë perfekte. Siç duket ajo do të japë gjithçka nga vetja për ta shndërruar ‘Festivalin e Këngës’ në një spektakël të vërtetë muzike ashtu siç e meriton të jetë në të vërtetë. Ditën e sotme Alketa ka zbuluar se po përgatitet jo vetëm për moderimin, por edhe për të kënduar diçka, për të rikthyer në vëmendje këngët më të bukura të festivalit. Moderatorja ka publikuar në ‘Instagram’ një video në të cilën shihet se është duke punuar së bashku me Shpëtim Saraçin për të risjellë një nga këngët më të bukura shqiptare.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 07/12/2019 - 23:52

Këngëtarja Eneda Tarifa është fituesja e festivalit “Kënga Magjike 2019”.Pas votimit të artistëve, jurisë dhe publikut triumfoi me kënga “Më zgjat dorën”

Postuar: 07/12/2019 - 23:43

Fifi është një ndër pretendetet kryesore për të fituar çmimin e parë në “Kënga Magjike&rdqu

Postuar: 07/12/2019 - 22:40

Reperi i njohur shqiptar Viktor Paloka, i njohur si Unikatil, ka humbur njeriun e tij të shtrenjt

Postuar: 07/12/2019 - 22:29

Aleksia Peleshi, vajza e ish-zv.kryeministrit Niko Peleshi ka publikuar lirbrin e saj të parë.&ld

Postuar: 07/12/2019 - 22:07

Mbrëmjen e sotme po mbahet nata finale e festivalit “Kënga Magjike”.Artistë shqiptarë

Postuar: 07/12/2019 - 20:44

Këtë vit modelja bukuroshe Adrola Dushi është prezantuese krah Ardit Gjebreas në festivalin e &ls

Postuar: 07/12/2019 - 20:33

Mbrëmjen e sotme reperi Mozzik ka qenë i ftuat në emisionin “Prive”.Reperi ka folur p