BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Gossip

Dalina Buzi "zbërthen" lojën e Oltës në "Big Brother": Nuk është ushtare, bën përballjen më të fortë me Luizin

Dalina Buzi "zbërthen" lojën e Oltës në "Big

Nëse ka një bisedë që e gjen kudo kohët e fundit është ajo për "Big Brother VIP", me njerëzit që bëjnë analizat e tyre në lidhje me të gjithë banorët, sidomos për dy protagonistët, Luiz Ejllin dhe Olta Gixharin. Megjithatë analizat vlejnë më shumë kur bëhen nga njerëz, sidomos personazhe, që janë të afërt me konkurentët e reality-t, kur lojën e tyre e vlerësojnë si duhet dhe mbi të gjitha, tregohen të sinqertë në atë që duan të thonë. Kështu, së fundmi ka qenë Dalina Buzi që ka bërë një postim në rrjetin social Instagram, pikërisht për Olta Gixharin, teksa bashkangjitur me një foto me të që provon se njihen prej vitesh, tregon gabimet e lojës së saj në "BBV", por edhe meritat që ajo ka në shtëpi. 

Në foton që ajo ka me Oltën, Dalina shkruan se aktorja ka qenë dëshmitare në dasmën e saj, pra aq të afërta janë dhe gabimet që ajo rendit të aktores duhen parë me vëmendje. Buzi mendon se Gixhari ka gabuar në lidhje me publikun, duke e nënvlerësuar, po ashtu ka gabuar në lidhje me atë që kërkon nga kjo lojë dhe në strategjinë e përdorur ndaj Luizit. 

Po ashtu ajo përpiqet që në një farë mënyrë të gjejë arsyet e gabimeve të aktores në lojë dhe nga ana tjetër, shpreson që veprimet e saj të kuptohen, duke e vlerësuar edhe për atë që i sjell formatit. Dalina e quan Oltën si "përballjen më të fortë" të Luizit, si "ekuilibrin" që i duhet shtëpisë, pra e quan të domosdoshme për atë që ka treguar dhe vazhdon të tregojë.