Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dashnor Diko zbulon arsyen pse u shkëput nga muzika, prezanton për herë të parë edhe dy djemtë e tij të rritur për publikun (FOTO)

Postuar: 11/11/2019 - 20:08

Këngëtari i njohur i viteve të viteve ’90, Dashnor Diko është rikthyer për publikun për të prezantuar dy djemtë e tij të rritur.

Ai është i martuar me Etleva Dikon dhe kanë dy djem bashkë, Bobi që është 21 vjeç, dhe Xhoni 18 vjeç.Djemtë e ftuar sot te “Rudina” zbuluan se kanë emrat e muzikantëve të mëdhenj, Bob Marley dhe Xhon Lenon. Djali madh Bobi studion në New York, SHBA, ndërsa Xhoni është në gjimnaz, në vit të fundit.

Djemtë folëm më shumë për marrëdhënien e tyre. Bobi dhe Xhoni kanë pasion notin, ku prej më shumë se 10 vitesh merren me not. Të dy kanë marrë pjesë në garë të ndryshme kombëtare të notit madje janë vlerësuar dhe me medalje. Ndërsa Xhoni ishte pjesëmarrës dhe në Kampionatin Botëror të Notit në Hungari.

I pyetur nga moderatorja për arsyen e shkëpytjes nga muzika, Diko u përgjigj:

“Për mua ishte kështu e papritur një ftesë nga njerëzit e familjes sime, për t’i hyrë biznesit. Ishte një variant që doli papritur, normale që ishte diçka e panjohur për mua. E mora këtë iniciativë dhe them se bëra mirë deri diku. Një ndihmë e madhe shumë për mbarëvajtjen e familjes nga ana ekonomike. Por është një fushë që do shumë punë, vëmendje, përkushtim por them se kam bërë mirë” .

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 06/12/2019 - 14:11

Këngëtarja e muzikës pop Madonna anuloi disa shfaqje muzikore dhe koncerte për shkak të problemeve shëndetësore dhe askush nuk dinte më shumë për këtë gjë.

Postuar: 06/12/2019 - 14:04

Moderatorja e emisionit "Wake up", Ori Nebijaj në një intervistë për revistën "Cla

Postuar: 06/12/2019 - 13:16

Moderatorja e njohur Fatma Haxhialiu ishte e ftuar dje në “Ftesë në 5” ku tregoi si e

Postuar: 06/12/2019 - 12:52

Ditën e djeshme bëri bujë lajmi se Renato Mekolli, shefi i famshëm i kuzhinës ka vendosur të larg

Postuar: 06/12/2019 - 12:46

I ftuar në emisionin “Rreze Dielli” aktori i humorit, Visjan Ukcenaj ka treguar se po

Postuar: 06/12/2019 - 11:25

Modelja shqiptare Niki Delijorgji shfaqet duke bërë një selfie para pasqyrës, me fytyrën e lyer m

Postuar: 06/12/2019 - 10:14

Moderatorja, Elita Rudi me anë të një videoje ka ndarë me ndjekësit në ‘Instagram’ po