BREAKING NEWS

Aksidenti tragjik në aksin Levan-Vlorë/ Viktima është një 18-vjeçar, 4 të rinj në gjendje të rëndë, Policia jep detajet e para  

Aksidenti tragjik në aksin Levan-Vlorë/ Viktima është
x

Gossip

Debat i fortë mes gazetarit të njohur dhe Anës së ‘Përputhen’, ngrihen në këmbë në mes të studios (REPLIKAT)

Debat i fortë mes gazetarit të njohur dhe Anës së

Tema e sotme në rubrikën “Trotuar”, në “E Diell” ishte seksizmi. Diskutimet në studio ngjallën debate të forta mes të ftuarve.

Të ftuarit folën për paragjykimet dhe shkeljen e të drejtave për shkak të seksizmit. Gjatë momentit kur Bledi Mane po fliste, Ana 1 e Për’puthen e kundërshton: “Pse kur i thonë femre ti je ku**ë rëndohet, kur i thonë një mashkulli ti je kur*** ai i bie gjoksit dhe thotë po unë jam?”

–Po kur i thonë një mashkulli është i paaftë në shtrat, direkt e quajnë homoseksual, përgjigjet Bledi me pyetje

– Është tjetër gjë ajo, më thuaj çfarë po të pyes. Më jep përgjigje!, këmbëngul Ana.

Ndërkohë, Ana përmend një nga rastet e seksizmit: “Kam qenë duke parë trotuarin dhe një nga prezantueset, më pëlqeu thashë sa femër e artikuluar. Dhe një shoku im tha e kanë marrë sepse thjesht është e bukur“.

Më të lexuarat