BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Bota

Del fotoja e fundit e divës së Rock ‘n’ Roll-it, Tina Turner para se të largohej përgjithmonë

Del fotoja e fundit e divës së Rock ‘n’ Roll-it, Tina

Në foton e postuar në Twitter në mars 2021, këngëtarja hitit ” Proud Mary ” u shfaq komode në shtëpi, e veshur pantallona të zeza dhe një pulovër me të njëjtën ngjyrë, me flokët e saj të drejta dhe një pamje pa grim.

Krahas fotos, ajo shprehu entuziazmin e saj për dokumentarin e saj “Tina”: “Jam shumë e emocionuar të ndaj këtë film me ju – duke parë skenat e koncertit më bënë të rijetoj disa nga momentet më krenare të jetës sime.”, tha ajo sipas Page Six .

Duke reflektuar mbi karrierën e saj të shquar prej gjashtë dekadash në dokumentar, Turner vuri në dyshim konceptin e krenarisë: “Disa njerëz thonë jetën që kam jetuar dhe shfaqjet që kam dhënë, vlerësimin… Unë duhet të jem krenare për këtë. Unë jam. Por kur ndalon së qeni krenar? Dua të them, kur, si të përkulesh ngadalë? Thjesht largohu?”

E madhja Tina Turner ndërroi jetë në shtëpinë e saj në Küsnacht, afër Cyrihut të Zvicrës, në moshën 83-vjeçare, pas një beteje të gjatë me sëmundjen. Një deklaratë në Instagramin e saj zyrtar përcolli trishtimin e thellë të vdekjes së saj dhe festoi ndikimin e saj të qëndrueshëm në botë:

“Me muzikën e saj dhe pasionin e saj të pakufishëm për jetën, ajo magjepsi miliona fansa në mbarë botën dhe frymëzoi yjet e së nesërmes. Sot i themi lamtumirë një shoqeje të dashur që na lë të gjithëve punën e saj më të madhe: muzikën e saj. Gjithë dhembshuria jonë e përzemërt shkon pranë familjes së saj. Tina, do të na mungosh shumë.”

Del fotoja e fundit e divës së Rock ‘n’ Roll-it, Tina