BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Përfundon numërimi i votave, kush janë 6 gratë e zgjedhura anëtare të Kryesisë së PD-së

Përfundon numërimi i votave, kush janë 6 gratë e zgjedhura
x
BREAKING NEWS

Përfundon numërimi i votave për anëtarët e Kryesisë së PD-së, cili është kandidati më i votuar (Emri)

Përfundon numërimi i votave për anëtarët e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Fushë Arrëz/ Zbardhen detaje të reja, si humbën jetën nëna me dy vajzat

Tragjedia në Fushë Arrëz/ Zbardhen detaje të reja, si
x
BREAKING NEWS

Ngjarja e rëndë/ Bien në kontakt me energjinë elektrike, vdes nëna me dy vajzat (Emrat)

Ngjarja e rëndë/ Bien në kontakt me energjinë elektrike,
x
BREAKING NEWS

Tragjedi në Fushë Arrëz/ Bie në kontakt me energjinë elektrike, vdes nëna me dy vajzat

Tragjedi në Fushë Arrëz/ Bie në kontakt me energjinë
x
BREAKING NEWS

Ndarja nga jeta e ish-Presidentit Nishani, Ambasada amerikane shpreh ngushëllimet: Kontributi i tij për PD, zhvillimin e Shqipërisë dhe marrëdhëniet SHBA-Shqipëri do të mbahen mend

Ndarja nga jeta e ish-Presidentit Nishani, Ambasada amerikane shpreh
x
BREAKING NEWS

Publikohen pamjet/ U bllokua për 12 orë në humnerë, ja momenti kur KFOR-i dhe ekipi RENEA-s shpëtojnë oficerin (Video)

Publikohen pamjet/ U bllokua për 12 orë në humnerë, ja
x

Gossip

“Dh*u kali e s’foli pali”/ Shpërthen Olti Curri ndaj kritikëve, komenton skualifikimin e Ronela Hajatit nga Eurovisioni: Ky është thjesht triumf

“Dh*u kali e s’foli pali”/ Shpërthen Olti Curri ndaj

Olti Curri është një nga personat më me influencë në rrjetet sociale, sidomos në Instagram. Janë të shumta rastet kur blogeri nuk heziton të jap mendimin e tij, sidomos kur bëhet fjalë për çështje të nxehta. Të tilla si moskualifikimi i Ronela Hajatit në Eurovision, që është diskutimi kryesor i ditëve të fundit.

Olti ka reaguar në rrjetin e tij social Instagram, ku krahas një videoje të Ronelës duke performuar shkruan ndër të tjera që shijet janë personale dhe fakti që publiku italian thërret emrin e saj në kor është një triumf.

“Shijet janë të gjitha të drejta, por nëse për pak muaj publiku italian(i tejngopur me këngëtarë)thërret në kor emrin tënd, ky është thjesht triumf,”-është shprehur blogeri duke bërë tag edhe Ronelën.

“Thash edhe unë dy fjalë se deri tani, dhiu kali e s’foli pali,”-përfundon reagimin e tij Olti Curri.

“Dh*u kali e s’foli pali”/ Shpërthen Olti Curri ndaj

Edhe Ronela Hajati i është përgjigjur këtij reagimi të tij duke e ripostuar në Instagramin e saj, shoqëruar me ikona me zemra.

Ju kujtojmë që “Sekret” e Ronelës i bëri të gjithë ndjekësit anë e mbanë botës të dëgjojnë, këndojnë apo të kërcejnë nën ritmet e saj dhe kjo gjë u vu re nga brohorimat dhe koncertet e shumta që artistja ka zhvilluar.

“Dh*u kali e s’foli pali”/ Shpërthen Olti Curri ndaj

E teksa Hajati po shijon suksesin me koncertet e saj të mbushura plot, ka pasur dhe personazhe të cilët mendojnë se performanca e Ronelës nuk ka qenë aspak i denjë për të përfaqësuar Shqipërinë, madje disa e quajtën ‘turp’ apo dhe reagimet në lidhje me veshjen e papërshtatshme si të sajën ashtu dhe të balerinëve me fustanellat e tyre.

Mirëpo, Ronela ktyre kritikave ka zgjedhur ti kundërpërgjigjet me ‘fakte’ duke treguar suksesin që ajo po korr jashtë Eurovisionit dita ditës. Në InstaStory Ronela ka ironizuar personazhet të cilët e kanë gjykuar për tekstin e këngës teksa në foton e ripostuar tregohet suksesi i këngës anë e mbanë botës dhe kjo gjë mund të dallohet prej shikueshmërisë që ka marrë dhe renditjes në shtete të ndryshme.

Më të lexuarat